Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Müdire'nin Oruç Hazımsızlığı!

22.07.2013 15:11
28 Şubat kafası bu sefer Konya'da ortaya çıktı. Özel bir yurtta çalışan Ayşe G'ye "Ya işin, ya orucun" diyerek baskı yapıldı.

Konya'da özel bir kız öğrenci yurdunda yemek ve temizlik görevlisi olarak çalışan Ayşe G. oruç tuttuğu gerekçesi ile yurt müdiresi tarafından işine son verildi.

Daha ramazan ayı gelmeden müdire tarafından " oruç tutucak mısın " şeklinde sorular sorularak işinden olmayla tehdit edilen Ayşe. G'ye " ya işin, ya orucun " diyerek baskı yapıldı. Çalışarak orucunu tutmaya devam eden ayşe sonunda müdire tarafından işinden atıldı.

Ayşe G. : "Ben inançlı biriyim, şu zamana kadar hep çalıştım ve çalıştığım zamanda orucumu tuttum. Bana zoraki işim yada orucum şeklinde dayatmalar yaptılar. Bende orucumu seçtim. Sonunda onlarda dayanamayıp beni işten attılar " dedi. Ayrıca işten kendi rızasıyla ayrıldığına dair zorla sözleşme imzalatmak istediklerini ama sözleşmeyi imzalamadığını belirten Ayşe G. yurt yetkilileri tarafından tehditlere maruz kaldığını,gereken tüm hukuki yollara başvurup hakkını sonuna kadar aracağını belirtti.

haberseyret.com

Bu haber toplam 1512 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri