Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Müezzinoğlu'ndan Gezi'cilere Atatürk'lü Cevap

30.08.2013 02:05
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Kongre Merkezi'nde Her yer Taksim her yer direniş sloganıyla protesto edildi. Bakan eylemcilere bakın nasıl cevap verdi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından düzenlenen 101. Dünya Diş Hekimliği Kongresi'nin açılış töreninde katıldı.

''HER YER TAKSİM HER YER DİRENİŞ''

İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen açılış töreninde konuşma yapan Bakan Müezzinoğlu'nu bazı katılımcılar alkışlarla protesto etti. Bakanın konuşması sırasından salonda "Her yer Taksim, her yer direniş" sloganları da atıldı. Çok sayıda yerli ve yabancı katılımcının yer aldığı salonda alkışlar bakanın konuşmasın sonuna kadar devam etti. Müezzinoğlu kürsüden inerken de bazı katılımcıların yuhalama sesleri duyuldu.

"DEMOKRASİNİN BU FOTOĞRAFLARI OLUR"

Müezzinoğlu programın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun alkışlı protesto ile ilgili sorusuna Müezzinoğlu "Demokrasinin bu fotoğrafları olur. Bunu normal karşılamak lazım. Normal karşılamakta zorlandığım tek bir boyutu var. Türk Diş Hekimleri Birliğinin uluslararası boyuttaki organizasyonu; Büyük ve güçlü bir milletin değerlerini dünyaya saygın ve güçlü yansıtılması gereken bir organizasyonda, milletin değerleriyle çok örtüşmeyen kısmı beni rahatsız etti. Ama büyük önderin dediği gibi 'Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir' Ve milletin olacaktır. Bu anlamda da milli iradeye ve milli iradenin hak ve hukukuna herkesin saygı duyması gerekir, ülke ve milletin temsili anlamında bir serzenişim var." diye yanıtladı.HABERVAKTİM

Bu haber toplam 1894 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri