Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Müezzinoğlu'ndan Nurettin Yıldız tweeti

17.01.2015 01:14
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "6 yaşındaki evlilik" konusundaki sözlerine açıklık getirdi. Bakan Müezzinoğlu, sözlerinde Nurettin Yıldız'ı hedef almadığını söyledi.
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, "6 yaşındaki çocuğun evlenebileceği" sözleriyle ilgili olarak söylediği "toplum dinamikleri tükürükle boğması lazım" sözlerine açıklık getirdi. Müezzinoğlu, bu sözlerinin hedefinde Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız'ın olmadığını söyledi.

Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız'ın iki yıl önce yaptığı bir sohbetten alınan bir bölüm, yeni bir tartışmanın da kapılarını araladı. Yıldız, twitter'dan yaptığı açıklamada sohbetinin ilgili bölümünden "6 yaşındaki bir kız çocuğunun evlenebilir" yorumları çıkarmanın İslam'a ve Müslümanlar'a hakaret olduğunu söyledi. Yıldız, açıklamasında buluğ rüştten önceki çocuk evliliklerinin her halükarda suistimal olduğunu ifade ederek, hakkındaki yorumların iki saatlik bir sohbetin iki dakikalık bir bölümüne dayandırılarak yapıldığı söyleyerek tepki gösterdi.
 
56.20150116230719.jpg

MÜEZZİNOĞLU'NA TEPKİ

Nurettin Yıldız, bu açıklamalarının ardından Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na da tepki göstererek, bakanın hakkındaki iftiraları kamulaştırdığını söyledi. Yıldız bu açıklamalarının ardından Ankara'daki Şehzadebaşı ve Hacıbayram camilerinde verdiği vaazları bıraktığını duyurdu. 

456.20150116231336.jpg
BAKAN SÖZLERİNE AÇIKLIK GETİRDİ
 
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Nurettin Yıldız'ın sözleriyle ilgili olarak sarfettiği "tükürükle boğmalı" ifadesine açıklık getirdi. Akşam saatlerinde twitter hesabından açıklama yapan Müezzinoğlu, açıklamasında, sözlerinin Nurettin Yıldız'a yönelik olmadığını, bu açıklamaların sapkın bir düşünce yapısını hedef aldığını ifade etti. 

45.20150116231724.jpg

Bu haber toplam 4554 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri