Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muhalefet Millet Kavramını Bilmiyor

20.01.2013 13:38
Başbakan Erdoğan Gaziantep'te AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısında konuştu.

Başbakan Erdoğan Gaziantep'te partisinin İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

Salonda Başbakan Erdoğan’a yoğun sevgi gösterisi vardı.

''Millet kavramını bilmiyorlar''

'Biz hizmet siyasetinin temsilcisiyiz' diyen Başbakan Erdoğan, muhalefet partilerinin ise kimlik ve bölge siyaseti yaptığını vurguladı.

Başbakan Erdoğan;

"Bunların da hamasetten, slogandan, tahrikten başka reçeteleri yok. Bu süreçte de benzer bir siyaset izliyorlar ve izleyecekler. Bunlar millet kavramının neyi içerdiğini bilmiyorlar. Bunlara millet dediğiniz zaman zannediyor ki millet sadece Türk. Hayır. Millet sadece Türk değildir. Milletin içinde Türk'ü de vardır, Kürdü de vardır, Laz’ı da vardır, Çerkez’i de vardır. Ne varsa bu ülkede etnik unsur olarak hepsi bu millet kavramının içindedir. Bu kavram aslında bu kadar geniştir. Ama onlar bunu anlayamamışlar, kavrayamamışlar."

"Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet"

Başbakan Erdoğan, "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" ilkesini yineledi.

Başbakan Erdoğan;

"Kim bu bayrağımıza karşı çıkıyorsa biz karşısındayız. Biz onlarla beraber olamayız. Bu vatan toprakları içerisinde de aykırı bir ses bizimle beraber yürüyemez. 780 bin kilometrekarelik vatan toprakları bizim vatanımızdır. Bu vatanımızın üzerinde de biz kimseye operasyon yaptırmayız. Bu da böyle biline ve AK Parti iktidarı bunun teminatıdır. Kimse boş heveslerle dolaşmasın."

Ve Suriye

"Suriye'de 2 yıldır süren kanlı süreçte sona gelindi" diyen Başbakan Erdoğan Türkiye ve Suriye'yi daha güzel günlerin beklediğinin altını çizdi.

Başbakan Erdoğan;

"Suriye'de bahar yakındır. Suriye'de halkın meşru talepleri doğrultusunda demokratik bir rejim kurulduğunda inşallah 2 ülke çok daha yakın, çok daha yoğun bir iş birliği içinde, halkları çok daha yakınlaşmış ve kaynaşmış olarak, bir güç birliği yaparak geleceğe yürüyecekler."

trthaber

Bu haber toplam 2818 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri