Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muhalefete geçmiş dersi

27 Ocak 2009 / 12:43
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gazze konusunda hükümetin sert tavır takınmasını eleştiren kesimlere çok sert çıkıştı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Meclis Grup toplantısında konuşuyor.

HALKA DOĞRUYU ANLATACAĞIZ

Buralarda çok başarılı arkadaşlarımızın yetişmesine sebep olacağız. Adayımızı belirlerken tespit ederken o ili tanımayan adaylara yer vermedik.

Biz halkımıza gerçeği dünyanın 17'inci, Avrupa'nın 6'ıncı büyük ekonomisini anlatarak anlatacağız. Paramıza kazandırdığımız itibarı anlatacağız. Türkiye'ye kandıracağımız itibarı biz anlatacağız. Özürlüler yasasını biz çıkardık, özürlüye bakmayı mali destek yapmayı bir başlattık. Fakir fukaraya sahip çıkmayı bir gösterdik. Mafyaya çeteyle mücadelenin gereğini biz yaptık. İşçiye çiftçiye memura öğrenciye sağladığımız imkanları biz anlatacağız seçim meydanlarında...

Gazze'de kalıcı ateşkes için bir mücadele veriyoruz. Atılan adımları hazmedemeyenler var. Gürcistan'da gösterilen hassasiyeti Gazze'de göstermemizden birileri rahatsız oluyor. Şöyle kenarda dursun sizin dış politika anlayışınız. Onları geçmişte gördük. Böyle yaparken birileri ne der anlayışı geçmişte kaldı. Biz oturur konuşur kararımızı kendimiz veririz. 71 buçuk milyonluk Tükiye'yi dışarıya kapattılar. Kapan içeri kapan içeri anlayışı geçmişte kaldı. Ne Ortadoğuyla ne komşularla ne Avrupay'la ne Türki devletlerle görüştüler. Bir de başarılı bir dış politikadan bahsediyorlar. 6 yılda Türkiye'nin dış politikası nereden nereye geldiği oratada.. Yalan yanlış haber ve manşetlerle bir yere varamazsınız. Zulme sessiz kalmamak için suya sabuna dokunacağız. Türkiye'nin onurlu duruşunu herekese gösterdik. Göstermeye devam edeceğiz. Zulme seyirci kalmadığımızı gösteriyoruz. Gürcistan'daki olaylarda aynı gün koşanlar, tanklar toplar Gazze'ye girdikten sonra BBC "3 hafta sürer" dedi. Brüksel'de bunu hatırlatınca bak yine medyaya çattı diyor. Ben bir haberi hatırlattım neler oldu diye soruyorum. İsrail-Filistin sorununa bakışımız nettir.

Ben burdan anamuhalefet ve yavru muhalafete sesleniyorum. Duymadığınızı görmediğinizi millete yutturmaya çalışmayınız. Olmert'le ne görüştüğümüzü açıkladım hala aynı yalanı konuşuyorlar. Bu görümede Olmert'in danışmanı benim dışişleri bakanım ve danışmanım vardı. Bunlar gaipten haberler alıyor. Cinler herhalde bunlara haberler getiriyor. Yalan söylüyorsunuz. Dürüst davranmıyorsunuz.

Dünya Gazze'de olanlara seyirci kaldı. Biz olanlara göre eksen değiştirmedik. Duruşumuzu koruduk.

Biz ezber bozan bir dış politika anlayışı ortaya koyduk. Bazıları Türkiye'nin ilkeli tavrını anlamadığını görüyoruz. Birileri bizim ilkeli tavrımızı çarpıtıyor.

Yalan söyleme cüretini gösteren bir medya var bu ülkede. Yaşanan başka gösterilen başka. Ben basına yasak getirmiyorum. Yalan yanlış haber yapan medyaya almama tepkisini gösterelim dedim. Boşuna paranızı niye para veriyorsunuz. Zaten yalan haber. Medya böyle bir şey. Dikkat edeceğiz yalan yanlış haber yapan medyayı göstereceğiz.

Gaziantep'te bir kurban kesilmiş. Arkada Durmak yok yola devam pankartı. Yer kan gölü O atmış manşeti devasa puntolarla .


Kaynak:
Bu haber toplam 850 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri