Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muharrem İnce, sıkışınca Dimitri sözünü kıvırdı

14.11.2013 01:21
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, belli çevrelerden tepki görünece "Adınız Dimitri olurdu" çıkışından geri adım attı. İnce geri attığını Twitterdan duyurdu.
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Agos'un haberi üzerine Twitter'dan yaptığı açıklamada, Türkiye vatandaşı olan değil, bu toprakları işgale gelen 'Yorgo'ları ve 'Dimitri'leri kastettiğini öne sürdü.
 
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, 10 Kasım’da Mustafa Kemal Atatürk ’ün ölüm yıldönümü nedeniyle Eminönü Yeni Camii’nde okutulan mevlit sonrası yaptığı açıklamada “Atatürk olmasaydı, bu ülkenin kurtarıcısı olmasaydı, bugün hareket edenlere şunu söylüyorum; adınız Ahmet, Hasan, Hüseyin olmazdı. Adınız Dimitri olurdu, Yorgo olurdu. Bunları doğru bilmeleri lazım” sözlerine gelen tepki üzerine geri adım attı.
 
CHP Grup Başkanvekili İnce  Agos’un haberi üzerine Twitter’dan yaptığı açıklamada, Türkiye vatandaşı olan değil, bu toprakları işgale gelen ‘Yorgo’ları ve ‘Dimitri’leri kastettiğini açıkladı. 
 
Kendisinin de Yorgo ve Dimitri adlı arkadaşları olabileceğini belirten Muharrem İnce, @vekilince adlı kişisel Twitter hesabından attığı iki twette şunları yazdı: 
 
“Benim gibi askerlik yapan, vergi veren, Cumhuriyet’e inanan, vatandaşımız olan Yorgo ve Dimitri’leri kastetmedim. Benim kastettiğim 1919’larda bu toprakları işgale gelen Yorgo’lardır, Dimitri’lerdir, Edward’lardır. konuyu kimse çarpıtmasın, saptırmasın.” 
Muharrem İnce, 10 Kasım’da Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle Eminönü Yeni Camii’nde okutulan mevlit sonrası yaptığı açıklamada “Atatürk olmasaydı, bu ülkenin kurtarıcısı olmasaydı, bugün hareket edenlere şunu söylüyorum; adınız Ahmet, Hasan, Hüseyin olmazdı. Adınız Dimitri olurdu, Yorgo olurdu. Bunları doğru bilmeleri lazım” demişti.ROTAHABER

Bu haber toplam 2594 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri