Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muharrem İnce Ankara’dan aday olacak mı?

18.09.2013 11:32
İstanbul’da Binali Yıldırım ile Mustafa Sarıgül yarışı olursa ne olur sorusuna cevap aranırken CHP milletvekillerinin Ankara’ya adaylık için de Muharrem İnce’ye baskı yaptığı öne sürüldü.

Yerel seçimler yaklaşırken İstanbul için aday olacak isimler üzerinden hesaplar yapılmaya başlandı. AK Parti’den Binali Yıldırım CHP’den ise Mustafa Sarıgül’ün aday olması durumunda oylar nasıl dağılacak?

Mustafa Sarıgül’ün CHP’den Büyükşehir adayı olması netleşmeye başlarken, AK Parti Kadir Topbaş’ın yerine Binali Yıldırım’ı aday yapmayı planlıyor. Ancak Yıldırım’ın da Sarıgül gibi Erzincanlı olması, iktidar partisini düşündürüyor.

Bu durumda, İstanbul’da yaşayan 300 bin Erzincanlının oyunun bölüneceği ve Artvinli Kadir Topbaş’ın avantajı olan toplam 3 milyonluk Karadeniz oylarında da, sıkıntı yaşanabileceği hesaplanıyor.

İstanbul Büyükşehir adaylığı için ise kabinenin iki bakanı Binali Yıldırım ve Egemen Bağış’ın adı geçiyor. Yıldırım’ın İzmir adaylığına soğuk bakması sonrası ismi, İstanbul için gündeme geldi.

ANKARA İÇİN MUHARREM İNCE’NİN İSMİ GÜNDEME GELDİ

CHP’de İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için Mustafa Sarıgül ismi neredeyse kesinleşip, İzmir için de Aziz Kocaoğlu ile devam edilmesi kararı çıkarken, Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı adaylığı için sürpriz bir isim gündeme geldi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’yi ikna için yaklaşık 40 milletvekili önceki gün ve dün İnce ile görüştü. Vekillerin, İnce’ye “Aday ol” çağrısı yaptığı bildirildi. İnce’nin CHP seçmeninin yanı sıra MHP seçmeninden de oy alabileceği yorumları yapılırken, İnce’nin bu konuda kararsız olduğu, “Parti görev verirse yaparım” demekle yetindiği ifade edildi.

ROTAHABER

Bu haber toplam 2396 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri