Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yazıcıoğlu için vahim gelişmeler olacak

13.10.2011 14:32
BBP kaza araştırma komisyonunda yer alan Pilot Volkan Sürmeli, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazası hakkında 'Kamuoyu çok yakında olayla ilgili çok vahim gelişmelere şahit olacak' dedi.

Pilot Sürmeli, BBP Genel Sekreteri Metin Gündoğdu ve Genel Başkan Yardımcısı İlker Kayalıoğlu ile parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün hemen ardından BBP tarafından oluşturulan kaza araştırma Komisyonunda görev alan Sürmeli, dün de kazayı soruşturan Malatya Özel Yetkili Başsavcı vekiline ifade verdiğini söyledi.

O günlerde yaşadıklarını ve başsavcı vekili ile yaptığı görüşmeye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sürmeli, Almanya'dan Kaza Kırım uzmanı Uwe Reibel ile birlikte 8 Nisan 2009'da Kahramanmaraş'taki kaza bölgesine, 10 Nisan'da ise Ankara'da Sivil Havacılık Genel Müdürlüğündeki (SHGM) helikopter parçalarını görmeye gittiklerini söyledi.

Burada SHGM yöneticilerinin, ''cihazların olduğu odaya yalnızca Almanya'dan gelen Uwe Reibel'i aldıklarını ve Reibel'in içerde 6 saat kaldığını'' ifade eden Sürmeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Beni ise üçüncü saatin sonunda içeriye aldılar. Parçalar içerisinde bir kokpit paneli vardı. Oradaki görevliler bu panelin helikoptere ait olduğunu söyledi. Fakat ben bir pilot olarak o kokpit panelini helikoptere ait olmadığını düşünüyorum. O panel eski hurda bir paneldi. Şu anda ortada 2 farklı kokpit paneli var.''

Uwe Reibel'in kazayla ilgili rapor yazması konusunda anlaşma bulunmasına rağmen, Reibel'in SHGM'den ayrıldıktan sonra rapor yazmaktan vazgeçmesinin düşündürücü olduğunu ifade etti.

Dönemin SHGM yan kuruluşlar Başkanı Feridun Selen tarafından tehdit edildiğini öne süren Sürmeli, ''Selen bana bir gün 'inşallah senin uçak kazanı incelemeyiz' dedi. Selen hakkında bugün savcılığa suç duyurusunda bulunacağım'' şeklinde konuştu.

Yazcıoğlu'nun ölümüyle ile ilgili yapılan soruşturmada çok kritik sürece girildiğini ifade eden Sürmeli, şunları kaydetti:

''Dosyada gizlilik kararı olduğu için birçok önemli başlığı sizinle paylaşamıyorum, ancak kamuoyu çok yakında olayla ilgili çok vahim gelişmelere şahit olacak. Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili ortaya çıkacak gerçekler karşısında herkesin ağzı açık kalacak. Olayın içinde hem kişiler hem de kurumlar var. Yazıcıoğlu'nun ölümünde suikast emareleri görüyorum.''  

Bu haber toplam 3480 defa okunmuştur
ŞAŞILACAK DURUM YOK
Turan HACIMEMİŞOĞLU
Şaşılacak bir durum yok.Her şey normal devam ediyor.TC devletini işgal eden çeteler kendilerine engel olarak gördüklerini yok ediyor.Bugüne kadar pek çok suikaste kurban gidenlerin failleri ortaya çıkmamıştır.Çünkü çeteler emniyette,askeriyede,mahkemelerde,medyada tepe noktasını ele geçirdiler.Çok rahat bir şekilde suikastleri gizleyebildiler.
14 Ekim 2011 Cuma 09:22
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
İYİLERİN ÖLÜMÜ DE İYİDİR
R. A
Hayatta iken dürüst sade dindar bşir hayat sürdü. İNŞALLAH ÖLÜMÜ DE bu ülkenin dönüşümüne yardımcı olur.
13 Ekim 2011 Perşembe 14:47
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri