Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yazıcıoğlu'ndan 8-0 tepkisi

20 Şubat 2009 / 23:34
"İstanbul'un dışında takım yok mu? Sivasspor şu an lider"
Kayseri'ye gelen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, kamuoyunda yer alan "Başbakan 8 - Muhalefet 0" haberinde kendisinin yer almadığını belirterek, "Ben son 20 günde 30'a yakın miting yaptım. Onların mitinginde de bizim gibi insan gözüküyorsa ben de aynısını yaptım" dedi.
Muhsin Yazıcıoğlu, Ağırnas beldesindeki partisinin belediye başkan adayı toplantısına katıldı. Sivas'ta, kötü hava koşulları sebebiyle karayoluyla Kayseri'ye gelen Yazıcıoğlu Karayolu, kent girişinde partililerce davul ve zurna eşliğinde karşılandı. Konvoy eşliğinde Ağırnas Beldesine gelen Yazıcıoğlu, BBP Ağırnas Belediye Başkan Adayını tanıttı ve seçim bürosunun açılışını yaptı.

Yerel seçimin Türkiye için hayırlı olmasını dileyen Yazıcıoğlu, siyasetin kavga ve gürültü aracı olmadığını ifade etti. Tanımadığı insanlar hakkında yorum yapmadığını kaydeden Yazıcıoğlu, "Bizim adayımızın Ağırnas'ta faydalı işler yapacağını biliyorum. Bizim için Mimar Sinan'ın doğduğu yer olan Ağırnas'ta, belediyeyi almak çok büyük bir gurur olur. Bizim adayımızın seçilmesi halinde burayı bir turizm merkezi haline getireceğiz. Bunu için tüm kadro yönetimimizi seferber edeceğiz. Bunu başaracağız. Bugüne kadar hep ilçe ve belde belediyelerini aldık. Bundan sonra inşallah il belediyelerini alacağız" dedi.

YAZICIOĞLU: 2 YIL SONRA MECLİSTE İKTİDARIZ

İki yıl sonraki genel seçimlerde BBP'nin tek başına meclis gireceğini iddia eden Yazıcıoğlu, bunun için yerel seçimlerde başarılı olmak gerektiğini dile getirdi. Yazıcıoğlu, "Bunu elde ettiğimiz zaman Türkiye'de çok şeyin değişeceğine inanıyorum. Bugün bakın Türkiye'de siyaset nasıl yapılıyor. Akşam televizyonu açtığınızda ne var Ergenekon, Davos, O, ona belge atıyor, o da öbürüne belge atıyor. Sen imardan yolsuzluk yaptın oda sen imardan yolsuzluk yaptın. Tesadüfe bakın ki oda 1 milyon dolar almış, o da 1 milyon dolar almış. Bu kadar tesadüf olmaz. Bunun adına çamur siyaseti deniliyor. Birbirlerine çamur atıyorlarsa çamuru atana ceza verelim. Atmıyorlarsa eğer suç varsa, suçu yapana ceza verelim. Bu milleti enayi sananlar böyle tepeden bakan sistem olabilir mi? Bu beldeye 1 milyon dolar girsin bakalım burada neler oluyor? Anadolu insanını sadece askerde ve şehit olduğu zaman hatırlıyorlar. Bu belge savaşları bitmez. Sonrada hangi parti gelirse gelsin benim hiçbir parti ile meselem yok. Çünkü bizim gayemiz partiler değil, sistemle uğraşıyorum. Parti gider yada gelir benim işim sistemle. Herkesin hukuk karşısında eşit olduğu, gelirin eşit dağıtıldığı, hakkın haklı olana verildiği bir demokratik sistemi getirme iddiasındayım" diye konuştu.

"20 GÜNDE 30 MİTİNG"

BBP'sini muhalefet olarak saymayan bir kesimin olduğunu söyleyen Yazıcıoğlu, bir medya organında mitingler ile ilgili çıkan "Başbakan: 8 - Muhalefet: 0" haberini de eleştirdi. Kendisinin 20 gün boyunca 30 miting yaptığını ifade eden Yazıcıoğlu, "Bizi muhalefet olarak saymıyorlar. Bizi yok sayıyorlar. Başbakan: 8 öbürleri: 0'mış. Beni saymıyorlar. Ama ben burada size hatırlatıyorum. Son 20 gün içinde 30'a yakın miting yaptım. Onların mitinginde insanlar gözüküyorsa benim mitingimde de aynısı var. Bende herkes gibi kalabalık bir miting yapıyorum. Ama onları gösteriyorlar beni göstermiyorlar. Onlar devletin parasıyla sizin verginizle devletin imkanlarıyla geziyorlar. Ben kendi paramla arkadaşlarımın parasıyla geziyorum. Aramızdaki fark bu" şeklinde konuştu.

"LİDER SİVASSPOR'U ÖNEMSEMİYORLAR"

Yazıcıoğlu Sivasspor'u lider olmasına rağmen önemsenmediğini belirtti. Yazıcıoğlu, "Ya halbuki bu ülke de 3 büyük takımmış. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş başka yokmuş. Diğerleri ne? İşte Sivasspor. Şu an lider. Lider Sivasspor'u önemsemiyorlar. Kayseri de var. Bunlar ne olacak. Ya kardeşim İstanbul'un dışında takım yok mu?" ifadelerini kullandı.
Konuşmasının ardından Yazıcıoğlu, Ağırnas Belediye Başkan Adayı Nuh Mehmet Kaplan'ı partililere tanıttı. Partililerin yoğun sevgi gösterisi arasında alandan ayrılan Yazıcıoğlu, Erkilet Havalimanı'ndan İstanbul'a hareket etti.

Bu haber toplam 1314 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri