Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muhtarın çarşaflı eşi de Cumhuriyet resepsiyonunda

30.10.2012 13:01
Cumhuriyet'in 89'uncu yıldönümü nedeniyle Muş'ta Vali Ali Çınar ve eşi tarafından verilen resepsiyona köy muhtarı Hüseyin Sevinç'in çarşaflı eşi Hayriye Sevinç de katıldı.

Kültür ve Turizm Müdürlüğü kokteyl salonunda düzenlenen Cumhuriyet resepsiyonunda Vali Ali Çınar önce 89'uncu yıldönüm pastasını kesti.

Katılımcılara teşekkür eden Vali Çınar, Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için birlik ve beraberlik içerisinde daha eğitimli, daha üretken, daha verimli bir şekilde çalışmak gerektiğini söyledi.

Geceye Ziyaret Köyü Muhtarı olan eşi Hüseyin Sevinç ile çarşaflı olarak katılan Hayriye Sevinç, Vali Ali Çınar'ın daveti üzerine Cumhuriyet resepsiyonuna katıldığını söyledi. Huzur, barış ve güven ortamı dileklerinde bulunan Hüseyin Sevinç, "Cumhuriyet resepsiyonuna başı açık biri katılıyorsa neden kapalı biri katılmasın. Cumhuriyet hepimizin. Malazgirt'ten Edirne'ye kadar tüm topraklar dedelerimizin babalarımızındır" dedi.

Çarşafı ile dikkatleri üzerinde toplayan Hayriye Sevinç ise “Vali beye çok teşekkür ediyoruz, bizi davet ettiği için. Cumhuriyet Bayramı hepimizindir. Cumhuriyet Bayramı'nın 89'uncu yıl kutlamalarına katıldığım için kendimi çok mutlu hissediyorum. Vali beye tekrar çok teşekkür ederim" diye konuştu. 

Bu haber toplam 1730 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri