Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özrü kabahatinden büyük

09.02.2011 00:09
AK Parti seçmenine 'Aptal' imasında bulunan Müjdat Gezen, tepki çeken sözlerini, 'aptal değil de saf vatandaşlarımız' diye düzeltti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun propagandasının yapıldığı Facebook'daki gruba özel videolu açıklama yapan Müjdat Gezen, Arena programında kullandığı tepki çeken sözlerini değerlendirdi.

Anketlerin konuşulduğu Arena'da, Aziz Nesin’in yıllar önce söylediği "Türkiye'nin yüzde 60'ı aptaldır" sözünü hatırlatarak “Bir ankette AKP yüzde elli çıkmış. Aslında Aziz Nesin kriterine göre yüzde 60 çıkması lazım” diyen tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen, son açıklamasında, "Benim fikrim aptal yok, kandırılmış saf vatandaşlarımız var. Onların kendi yaptırdıkları ankette de biraz daha az okumuş, daha saf ve daha geri bırakılmış, çocuklar, insanlar olduğu o ankette çıktı zaten." diyerek yeni bir tartışmayı farklı bir boyuta taşıdı.

Gezen, 2007 seçimlerinde sandıktan yüzde 47'yle çıktığı için "her iki kişiden birinin oyunu aldı" yorumu yapılan AK Parti'nin, 70 milyonda 15 milyonun oyunu aldığını belirterek, "Türkiye’nin nüfusu 72 milyon 561 bin 312, AKP’ye oy verenlerin sayısı, 15 milyon 679 bin 71. Sayı mı saymasını bilmiyoruz, aptal mıyız? Bizi aptal yerine mi koyuyorsunuz. Hani sokaktaki iki kişiden biri AKP’liydi. 15 milyon oyunuz var. Türkiye’nin nüfusu 30 milyon mu? Kimi uyutuyorsunuz…" dedi.

Müjdat Gezen'in videolu açıklamasındaki sözleri şöyle:

"Uğur Dündar Arena’da yaptığımız sohbette, ben Aziz Nesin’in fikrini söyledim ama hala kimse benim fikrimin ne olduğunu sormadı. Benim fikrim aptal yok, kandırılmış saf vatandaşlarımız var. Onların kendi yaptırdıkları ankette de biraz daha az okumuş, daha saf ve daha geri bırakılmış, çocuklar, insanlar olduğu o ankette çıktı zaten.

Ama benim fikrimiz sormadı zaten. Aptal diye nitelendirmek yerine saf ve temiz kalpliler oranı inşallah onların dediği gibi çıkmayacak. Daha düşük çıkacak. Yani ne onların anketindeki yüzde 50 gibi abartılmış ne de Aziz Abi’nin dediği gibi yüzde 60 abartılmış olmayacak. Çok düşük çıkacak inşallah. Burada rakamlar var şimdi: 2007 Genel Seçimleri’nde Türkiye’nin nüfusu 70 milyon 586 bin 256, AKP’ye oy kullananlar sayısı 16 milyon kişi. 42 milyonun 16 milyonu. Hani sokaktaki 2 kişiden biri AKP’liydi. 2009 yerel seçimleri: Türkiye’nin nüfusu 72 milyon 561 bin 312, AKP’ye oy verenlerin sayısı, 15 milyon 679 bin 71. Sayı mı saymasını bilmiyoruz, aptal mıyız? Bizi aptal yerine mi koyuyorsunuz. Hani sokaktaki iki kişiden biri AKP’liydi. 15 milyon oyunuz var. Türkiye’nin nüfusu 30 milyon mu? Kimi uyutuyorsunuz…"

İşte O Video...

Bu haber toplam 2108 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri