Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnce'den Tayyar'a: Özür dile yoksa yumruklarız

28.03.2012 09:48
Meclis Genel Kurulu'nda, 4+4+4 teklifine geçilmeden önce açılan usul tartışmasında gerginlik yaşandı.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın Twitter'a ''Dört artı dört okulları değil meyhaneyi vurdu. CHP vekiller tam kadro Meclis'te'' yazdığını aktarmasına, CHP'li milletvekilleri sıralara vurarak protesto etti.

TBMM Genel Kurulu'nda zorunlu eğitimi kademeli olarak 12 yıla çıkaran kanun teklifinin görüşmelerine geçmeden usul tartışması sırasında, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce yerinden söz aldı.
 
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın Twitter'a ''Dört artı dört okulları değil meyhaneyi vurdu. CHP vekiller tam kadro Meclis'te'' yazdığını aktaran İnce, ''Bu yazıdan dolayı Şamil Tayyar, CHP grubundan özür dilesin'' dedi.
 
İnce, Tayyar'ın Meclis kürsüsüne çıkıp CHP'den ve CHP'li vekillerden özür dilemesini talep etti. Sözlerine devam eden İnce, 'Eğer Şamil Tayyar çıkıp özür dilemezse sabaha kadar Meclis sıralarını yumruklarız diyerek' yerine oturdu.
 
Bu sırada CHP'liler masalara vurarak Tayyar'ı protesto etti. TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, ''Genel Kurul'da Twitter'dan değil kürsüden yapılan görüşlere cevap verilir'' diye konuştu.
 
CHP'lilerin protestolarını sürdürmeleri üzerine Yakut, ''Sayın Tayyar böyle bir yazı yazdıysa gelip açıklama yapsın'' dedi. Protestoların sürmesi üzerine Yakut, birleşime ara verdi.
 
İnce'nin verilen arada ''Bunu yazan ş...sizdir'' dediği duyuldu.
 
Verilen beş dakika aranın ardından usul tartışması üzerinde söz alan MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, ''Bu yazılanı kınıyorum'' dedi.
 
BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan da Şamil Tayyar'ın yine Twitter üzerinden özür dilemesi gerektiğini kaydetti.
 
AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, ''Hiç kimsenin kimseye hakaret etme hakkı yoktur. Biraz önce sayın İnce'nin ifade ettiği ve kendi tüzel kişiliklerini hedef alan bu hakaretleri kabul etmiyoruz, reddediyoruz. Kim olursa olsun, kime karşı yapılırsa yapılsın, hangi ortamda olursa olsun, Twitter ya da başka ortamda bu tür hakaretleri kabul etmiyoruz, reddediyoruz'' dedi.

 

 
 
 
AA
Bu haber toplam 1946 defa okunmuştur
CHP Lİ VEKİLLER YUMRUĞUNU YANLIŞ YEREV VURUYOR.
hasan eleştirici
CHP Lİ VEKİLLER YUMRUĞUNU YANLIŞ YERE VURUYORLAR. BENCE CHP Lİ VEKİLLER YUMRUĞUNUZU SIRALAR DEĞİL yanlışlılra ve haksızllılra vurmalılar.Çünkü o sıralar milletin parası ile yapılmıştır.
28 Mart 2012 Çarşamba 15:05
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri