Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Murat Karayılan ve Cemil Bayık kaçtı iddiası

13.08.2015 01:20
PKK'nın lider isimleri Murat Karayılan ve Cemil Bayık'ın hangi ülkelere kaçtığı istihbarat raporlarında ortaya çıktı.

CNN TÜRK'ün haberine göre; Bugüne kadar yazılan raporlarda 300'e yakın terörist öldürüldü, yaklaşık 500'ü yaralandı. Böylece 800 civarında teröristin "savaş dışı" kaldığı yazıldı.

KARAYILAN VE BAYIK KAÇTI
Örgütün lider kadrosundaki bazı isimler ise yer değiştirmek zorunda kaldı. Murat Karayılan'ın İran'a, Cemil Bayık'ın Suriye'ye geçtiği bilgisi raporlarda yer aldı.

Raporlar göre, terör örgütünün kent merkezlerinde ve irili ufaklı sivil yerleşim yerlerinde çok sayıda silahlı militanı bulunuyor.

Bu teröristlerin bulunduğu evlerin altlarında tüneller kazıldığı, bazı evlerin bu tüneller yoluyla birbirine bağlandığı rapor ediliyor.

ERDOĞAN BUGÜN AYNI KONUYA DEĞİNDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, teröristlerin evleri kulanıdığına dikkat çekti ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, muhtarlar seslendi: "Hangi evde kim var, nedir ne değildir. Benim muhtarım bunu gelecek, orada kaymakamına, valisine emniyet müdürüne bildirecek" diye konuştu.

İstihbarat raporlarında da Şırnak ve civarındaki gelişmelerin hassasiyetle takip edildiği belirtiliyor.

KARADENİZ VE AĞRI YAKIN TAKİPTE
Karadeniz ve Ağrı yöresi dağlarına yönelik yeni bir yapılanma içinde olan örgütün, bu bölgeledeki faaliyeti de yakından takip ediliyor. Raporlarda, bu bölgelerde PKK'nın amaçlarına yönelik güvenlik güçlerinin aldığı önlemlere yer veriliyor.

Bu haber toplam 1424 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri