Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ülker "nimete bu yapılmaz" deyip reklamı iptal etti

03.12.2014 11:45
İngiliz devi United Biscuits'i alarak Türkiye tarihinin en büyük satın almasını gerçekleştiren ve dünyada ilk üç arasına giren Murat Ülker, Dido'nun reklamını neden yasakladığını da anlattı. Ülker, çikolata ile yıkanan adam reklamında, "nimet olan bir şey

Murat Ülker, Fortune Türkiye’nin Aralık sayısında yayınlanan “2014-Yılın İş İnsanları” listesinde birinciliğe layık görüldü. Sağlık, seyahat, hobiler, aile, ve Ülker markasının kurucusu Sabri Ülker’in hayata dair fikirlerini anlatan Murat Ülker dergide bir de anısını paylaştı.

Ülker: Nimete bu yapılmaz

Ülker, yaptığım patronluk değil, ‘baş mesul’ olarak sorumluluk almak. Benim mesela ürünlerle ilgili Reklam kampanyalarını ve ürünle ilgili her türlü kararı veto etme hakkım var. Bunun da süresi var: 48 saat. Hakkımı kullanmasam, yanıyor. Mesela en son şöyle bir olay oldu. Reklam ajansımız Dido ile ilgili bir reklam çalışması yaptı. Dido’nun yoğun çikolatalı olduğunu anlatmak istemişler. Bunun için de bir araba yıkama istasyonunda, bir adam yıkama yerine giriyor ve çikolata ile yıkanıyor. Seyrettim ve böyle bir reklama izin veremeyeceğimi söyledim. Çünkü nimet olan bir şeyi reklamda böyle kullanamazsınız. Veto ettim” dedi.

Bu haber toplam 3604 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri