Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mursi destekçileri ve karşıtlarının çatışması

13.10.2012 18:28
Cumhurbaşkanı Mursi'nin destekçileri ve karşıtları arasında çıkan çatışmada şu ana kadar 110 kişinin yaralandığı bildirildi.

Mısır'ın başkenti Kahire'deki Tahrir Meydanı'nda, ''Mursi'nin 100 Gününün Muhasebesi" sloganıyla düzenlenen gösteride, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi destekçileri ve karşıtları arasında çatışma çıktı.

Kahire'deki El-Munira Devlet Hastanesi'nin müdürü Muhammed Şevki, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin destekçileri ve karşıtları arasında çıkan çatışmada, çoğu yüzünden ve kafasından yaralanan 110 kişinin tedavi altına alındığını belirtti.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, otobüsler Tahrir Meydanı'na geldiğinde, karşıt grubun saldırısına uğradı. Meydanda gerginlik sürüyor.

MISIR İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'INDAN GÖSTERİCİLERE ÇAĞRI

Mısır İçişleri Bakanlığı, Mısır resmi haber ajansı aracılığıyla farklı siyasi hareketlere mensup kişilere, gösterilerine son vererek Tahrir Meydanı'nı boşaltmaları ve provokatörlere fırsat vermemeleri çağrısı yaptı.

Öte yandan Mısır'daki 6 Nisan Gençlik Hareketi'nin basın sözcüsü İnci Hamdi, ''Gösteri amacını aştığı için 6 Nisan Gençlik Hareketi olarak, tüm destekçilerimizle Tahrir Meydanı'ndan ayrılıyoruz, çıkan çatışmalardan dolayı büyük üzüntü duyuyoruz'' dedi.
 

Bu haber toplam 2308 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri