Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mursi destekçilerine gözdağı

03.11.2013 01:16
"Duruşmayı sabote etme girişiminde bulunanların kurtuluşu olmayacak"

Mısır İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim, askeri darbeyle görevinden alınan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin 4 Kasım Pazartesi günü gerçekleşek duruşmasının sabotaj ihtimaline ilişkin, "Duruşmayı sabote etme girişiminde bulunanların kurtuluşu olmayacak" dedi.

El-Mısri el-Yevm gazetesine açıklamada bulunan İbrahim, "Güvenlik güçleri Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) üyelerinin uygulamayı düşündüğü her türlü plana karşılık verecektir. Duruşmayı sabote etme girişiminde bulunanların kurtuluşu olmayacaktır" ifadesini kullandı.

Güvenlik güçlerinin duruşma günü ülkede asayişi sağlamak için bütün hazırlıkları tamamladığına işaret eden İbrahim, "yasal olmayan her türlü eyleme kararlılıkla ve tüm güçleriyle karşı koyacaklarını" kaydetti.YAZETE

Mursi ile birlikte "şiddete teşvik etmek" suçlamasıyla yargılanacak 15 kişinin duruşmasında güvenliği sağlamak üzere ordu ve İçişleri Bakanlığına bağlı 5 bin asker ve polisin görev yapması bekleniyor. Duruşmanın yapılacağı Tora Hapishanesi yakınlarındaki Polis Akademisi binasına 5 kilometreden fazla yaklaşılmasına izin verilmeyeceği belirtiliyor.
 

Bu haber toplam 1608 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri