Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul'dan Mursi'ye destek

02.07.2013 01:49
SARAÇHANE Parkı'nda toplanan bir grup, MISIR'da Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin istifa etmesi ve erken seçime gidilmesi istemiyle düzenlenen gösterileri protesto etti.

Saraçhane Parkı'nda saat 21.00 sıralarında toplanan bir grup, Mısır'daki gösterileri protesto etti. Ellerinde "Mursi yalnız değilsin", "Mısır'da darbeye hayır", "Türkiye-Mısır omuz omuza", "Katlettiniz, astınız, yedirmeyeceğiz" yazılı pankartlar bulunan grup, Mursi lehine sloganlar attı.


"BAHARIN KARARTILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ"


Grup adına basın açıklaması yapan Mürsel Kaya, "Bugünlerde dünyanın çeşitli noktalarında şiddet içerikli gösterilerde bulunuluyor. Bunu en son Türkiye, Brezilya ve Mısır'da gördük. Bu ayaklanmalar ekonomik atılımlar yapan, sivil idarenin kendisini egemen kıldığı, anayasal düzenlemelerle hukuki sıkıntıların çözüldüğü ülkelerde yaşanıyor. Tüm bu ülkelerin ortak özelliklerinden bir tanesi de, halkın oylarıyla iktidara gelen yöneticilerin uluslararası medya eliyle bir diktatör olarak sunulmasıdır. Bizler bu oyunu Türkiye'de de gördük. Aynı senaryolar Mısır'ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için de oynanmaktadır. Mısır halkının aylarca süren mücadelesi sonucunda kendi iradesiyle iktidara getirdiği cumhurbaşkanı, uluslararası medya ve yerel uzantılarının da desteğiyle bir diktatör olarak gösterilmektedir. Bazı çevreler de şiddet dalgalarıyla sokaklara indirilmeye çalışılarak, bir oyunun piyonu yapılmak istenmektedir. Bizler bu topraklar üzerinde, özellikle de İslam coğrafyasında bu oyunlara sessiz kalmayacağız. Mısır'da baharın karartılmasına izin vermeyeceğiz" diye konuştu. Grup üyeleri basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı. STAR

Bu haber toplam 3116 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri