Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mursi'nin ilk sorgusu yapıldı

15.07.2013 13:04
Mısır'da darbeyle devrilen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin akıbetinde yeni bir iddia ortaya çıktı.

Mısır'da 3 Temmuz'da düzenlenen askeri darbeden bu yana halkın karşısına çıkarılmayan ve nerde tutulduğu da açıklanmayan devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı.

2011'DEKİ KAÇIŞI SORGULANDI

Mısır'da devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin, 2011'deki halk ayaklanması sırasında hapisten kaçışıyla ilgili olarak savcılar tarafından sorgulandığı bildirildi

Savcıların, Mursi'yi, 2011'de Hüsnü Mübarek'e karşı düzenlenen halk ayaklanması sırasında Vadi el Natrun Hapishanesi'nden kaçışıyla ilgili sorguladığı belirtildi. Fransız haber ajansı AFP'nin haberine göre, savcılar, Mursi'nin kaçışında Hamas ya da Hizbullah gibi örgütlerin ne kadar katkısının bulunduğunu araştırıyor. Ahram Gazetesi ise, sorguya henüz başlanmadığını yazdı.

Muhammed Mursi'nin nerede tutulduğu henüz açıklanmazken, kendisi hakkında önceki gün dile getirilen göstericilerin öldürülmesini teşvik, yabancı ülkeler hesabına casusluk ve ekonomiyi tahrip etmek suçlamalarının da soruşturulacağı kaydedildi. Müslüman Kardeşler Teşkilâtı'nın diğer üyelerinin nerede ve hangişartlarda tutulduğu da bilinmiyor. Öte yandan Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın önde gelen yöneticilerinin mal varlıkları da donduruldu.

Bu haber toplam 2840 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri