Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mursi'ye Destek İçin Beyaz Kıyafet!

19.11.2013 23:39
Mısır'da darbe karşıtları hapiste ön ve yan profilden çekilmiş fotoğrafları basına sızdırılan Cumhurbaşkanı Mursi'ye destek olmak için beyaz renk kıyafet giyme kampanyası başlattı.Mursi'ye Destek İçin Beyaz Kıyafet!

Mısır'da darbe karşıtları, askeri darbeyle görevden uzaklaştırılan seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye destek olmak için beyaz renk kıyafet giyme kampanyası başlattı.

Mursi'nin oğlu Üsame Mursi'nin, babasının hapishanede ön ve yan profilden beyaz gömlekle çekilerek basına sızdırılan resimlerini facebook'taki sayfasına koymasıyla başlayan kampanyaya darbe karşıtları da büyük destek verdi. 

"İzzetin rengi beyaz" başlıklı kampanyaya katılanlar, sosyal paylaşım sitelerinde darbe ile görevinden uzaklaştırılan Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Mursi'ye verdikleri desteği ifade etmek için beyaz kıyafetlerle ön ve yan profilden çekilmiş fotoğraflarını yayınladı.

Kampanyaya katılanlardan Ahmed Ali, yazdığı mesajda, "Başlattığımız kampanyayla sayın Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye destek olmaya devam edeceğiz. Çünkü onu cumhurbaşkanlığına biz seçtik" ifadesini kullandı.

Darbe karşıtları, sosyal medyada 1 milyon beyaz giysili fotoğraf yayınlama ve cuma günü de beyaz giysilerle gösteri düzenleme çağrısında bulundu.

"Cumhurbaşkanlığı Sarayı önündeki göstericileri öldürmeye teşvik" suçlamasıyla yargılanan Mursi, 4 Kasım'da gerçekleşen duruşmasında beyaz önlük giymeyi reddetmiş ve salona takım elbiseyle gelmişti.

Geçtiğimiz günlerde ise Mısır basınında Mursi'nin hapishanede çekildiği belirtilen fotoğrafları yayınlanmıştı.HABERVAKTİM

Bu haber toplam 2334 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri