Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MÜSİAD 24. yaş gününü kutluyor

05.05.2014 22:34
5 Mayıs 1990 tarihinde kurulan Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği MÜSİAD bugün 24. Yaş gününü kutluyor.

24. Yıl münasebetiyle MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak bir mesaj yayımladı;

MÜSİAD 24 Yaşında

5 Mayıs 1990 tarihinde kurulan derneğimiz bugün 24 yaşında. Bu 24 yıl içinde, pek çok siyasal, sosyal ve ekonomik olaya, ya şahit olduk, ya da bizzat yaşadık. Yaşadıklarımızla ilgili, kanaatimizi ifade ettik, duruşumuzu gösterdik. Yaptıklarımızla, söylediklerimizle, inandığımız değerlerimizin karşılığını sergiledik. Kurulduğumuz günden beri, ülkemizin, milletimizin daha iyiyi hak ettiğini ifade ettik.

Hedeflerimizi, hayalini kurduklarımızı, örneğini gördüklerimizi, araştırdık, soruşturduk, kayda aldık. Temsil ettiğimiz değerlerimizin liyakati için çalıştık. Memleketimizin ve milletimizin daha iyiye layık olduğunu düşünerek, sınırlarımızı zorladık. Uluslararası etkinlikler düzenledik. Üstümüzdeki sorumluluğun sadece ülkemiz sınırları içinde kalmaması gerektiğine olan inancımızla, tüccar bir peygamberimizin olduğu bilinciyle ve onun ahlakıyla ahlaklanma prensibiyle, dünya üzerindeki tacirlere kapımızı açtık. Birlikte büyük çalışmalara imza attık. 55 ülkede uzattığımız elimizin karşılığını, temsilcilikle taçlandırdık. İnanmış 12 işadamıyla kurulmuş olan MÜSİAD, bugün ülkemizde 7.500 üyesiyle, büyük bir aileye ulaşmış durumda.

MÜSİAD, bugüne kadar yaptıklarıyla, gelecekte yapabileceklerinin teminatını göstermiş bir kurumdur. Bil vesile, daha iyi, daha müreffeh bir Türkiye için çalışmaya, hayal etmeye ve hayallerimizin gerçekleşmesi için çalışmaya, örnek işadamları olmak için çalışmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki sene 25. yılımızı da bu heyecan ve coşkuyla idrak etmenin temennisiyle, değerli MÜSİAD üyelerine saygı ve selamlarımı sunuyorum.

 

Kaynak: Ekotrent

Bu haber toplam 3100 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri