Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Müslüm Gündüz'den garip 21 Aralık yorumu

20.12.2012 01:46
Aczimendi tarikatı lideri Müslüm Gündüz, savcılığa ifade verdikten sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı

Aczimendi tarikatı lideri Müslüm Gündüz, yönetmen Gani Rüzgar Şavata’nın “Qüfür” filminin yayına girmeden durdurulması için savcılığa başvurdu.

Basın mensuplarının 28 Şubat soruşturmasına ilişkin sorularını da yanıtlayan Gündüz, “Darbe bizi, biz de darbeyi kullandık” derken, Maya takvimine göre 21 Aralık’ta kıyametin kopacağına ilişkin iddialara ise “Vaktim olsa gülerdim” dedi.

MÜSLÜMANLIĞA HAKARET EDİYOR

Avukat ve cemaatinden bazı üyelerle Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Gündüz, müşteki sıfatıyla savcılığa ifade verdi. Gani Rüzgar Şavata’nın yönetmenliğini yaptığı “Qüfür” filminin kendilerine ve Müslümanlığa hakaret içerdiğini iddia eden Gündüz, filmin yayınlanmasının durdurulmasını istedi. Adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gündüz, “Gani Rüzgar Şavata diye bir zat varmış. Bizi çağrıştıran bir film yaptığını duyduk. O filmin durdurulması için geldik. O film bize hakaret ediyor. Yapmadığımız şeylerle bizi itham ediyor. En mühimi ise İslam’ı küçültücü şeyler gösteriyor, şikayetçi olduk. Hem bizim hem İslamiyet hakkında iftira var, alay ediliyor” dedi.

VAKTİM OLSA 21 ARALIK'A GÜLERDİM

Gündüz, Maya takvimine göre 21 Aralık’ta kıyametin kopacağına ilişkin söylentilerle ilgili soru üzerine ise gülümseyerek, “Vaktim olsa biraz gülerdim. Bunlar boş şeyler” diye konuştu.

DARBE BİZİ KULLANDI BİZ DARBEYİ

Basın mensuplarının “28 Şubat soruşturması sürecinin sivil boyutu hakkında neler düşünüyorsunuz?” şeklindeki sorusu üzerine Gündüz, “Esasen sivil boyutuyla ilgili geç kalındı. Bana göre o süreçte askeri tetikleyen sivil oldu. Aslında 28 Şubat’ı yaşayan herkes biliyor ki o işi askerden çok sivil, sivilden çok asker yaptı. Siviller hakkındaki tahkikat gecikmiş sayılır” şeklinde konuştu.

“Anladığım manadaki bir adaletin tahakkuk edeceğine inanmıyorum” diyen Gündüz, “Bizim nizamımız gelmedikçe müdahillik için başvurmayız” dedi. Gündüz, 28 Şubat sürecine ilişkin sorulan sorular üzerine şunları söyledi:

Darbe kendine göre bizi kullandı, biz kendimize göre darbeyi kullandık. Bugün memlekette güzel bir süreç varsa 28 Şubat’ın neticesidir. 28 Şubat olmasa bugün bir AK Parti olmazdı. Milli eğitimde Kur’an-ı Kerim dersi olmazdı. 28 Şubat şer için yapıldı ama Cenabı Hak bunu hayra çevirdi. Onun için şikayetçi olma durumum olmaz.”

BASININ DOLDURUŞUNA GELECEK ASKER YOK

Bundan sonra böyle bir sürecin yaşanacağına inanmadığını belirten Gündüz, “Artık basının dolduruşuna gelecek bir asker ya da basına baskı yapacak bir askeri güç bulunmuyor” diye konuştu.

Gündüz’ün avukatı Bülent Demir ise, “Gani Rüzgar Şavata ve ekibinin tüm İslam alemine hakaret ve iftira içeren filminin durdurulması için savcılığa suç duyurusunda bulunduk” dedi.

Bu haber toplam 14724 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri