Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Müslüman halkı Hıristiyanlaştırıyor

11 Şubat 2009 / 20:27
Gürcistan'ın, Acara bölgesinde yaşayan Müslüman halka yönelik hıristiyanlaştırma faaliyetleri sürüyor. Eğer Türkiye devreye girmezse bölgede Müslüman kalmayacak...
Timetürk yazarlarından Sebahattin Arslan, son yazısında Gürcistan'ın Acara bölgesinde yaşayan Müslüman halka yönelik Hristiyanlaştırma faaliyet ve propagandalar uygulandığına dair iddiaları gündeme getirdi.

Gürcistan yönetiminin okullarda zorunlu Hırıstiyanlık dersleri uyguladığına dikkat çeken Arslan, "Müslüman çocuklar bu dersleri almadıkları zaman öğretmenleri tarafından sınıfta bırakmakla tehdit ediliyorlar. Aileleri de çocukları okuldan olmasın diye bu duruma göz yumuyor. Evde anne baba İslam'ı yeterince bilemediği için çocuğuna dinini öğretemiyor. Birkaç yıl sonra çocuk artık Hıristiyan oluyor" diye yazdı.

Arslan, Acara'da durumun içler acısı ve ailelerin ne yapacağını bilmez halde olduğunu belirterek, Türkiye'den giden gönüllü din adamlarının verdiği hizmetlerinin oradaki Müslüman nüfusa oranla devede kulak bile sayılmayacağını belirtiyor.

Acaralıların I. Dünya Savaşı'nda bizim yanımızda savaştığını hatırlatan Arslan, Türkiye'nin derhal devreye girmesi gerektiğini, çünkü Gürcistan'ın isteğimizi geri çeviremeyeceğini belirterek aksi durumda bölgede Müslüman diye birşeyin kalmayacağına dikkat çekiyor.

Bu haber toplam 974 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri