Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Müslüman Kardeşler liderinin kızını öldürdüler

15.08.2013 11:37
Mısır'da güvenlik güçlerinin Rabiat'ül Adeviye Meydanı'na müdahalesi sonucu Müslüman Kardeşler'in önde gelen isimlerinden Dr. Muhammed Baltacı'nın kızı Esma hayatını kaybetti.
Aynı zamanda Hürriyet ve Adalet Partisi Genel Sekreteri olan Dr. Baltacı'nın kızı Esma'nın henüz 17 yaşında olduğu belirtildi.
 

Baltacı, haberin duyulmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, "Sizden tüm meydanları ve sokakları doldurmanızı ve polis devletinin sonunun geldiğini ilan etmenizi istiyorum. Benim kızım da şehit edildi. Övgüler düzmek için burada değilim ama şu an hepimiz fedakarlık ediyoruz" dedi.
 
Mısır halkına, "Eğer siz sokaklara çıkmazsanız, Allah şahidimdir [darbe sonrası iktidara gelen askeri yönetimin lideri] Abdulfettah el Sisi Mısır'ı Suriye'ye çevirecek" diye seslenen Baltacı, askerlere de emirlere uymama, üniformalarını çıkarıp eve dönme çağrısı yaptı.
 
Baltacı, Adeviye'de yaşanan 'soykırım'ın Gazze'de bile yaşanmadığını söyledi.
 
Muhammed Baltacı, Müslüman Kardeşler'deki faaliyetlerinin yanı sıra 2010 yılında Mavi Marmara filosuna katılan önemli isimlerden biri olarak akıllarda yer etmişti.

BİR KADIN GAZETECİ DE ÖLDÜRÜLDÜ
 

 
Daha önce de Müslüman Kardeşler'in baş stratejisti Hayrat el Şatır'ın kızı ve damadının yaşamını yitirdiği iddia edilmişti. Öte yandan Gulf News kanalının muhabirlerinden Habiba Abdelaziz'in de Mısır'da gerçekleşen kıyım sırasında öldürüldüğü belirtildi
 
 
  

Bu haber toplam 3644 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri