Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa Akaydın İçişleri Bakanlığı'nı takmıyor

27.12.2012 12:41
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ne genelge ne de kanun tanıyor...

 

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan 9 Şubat 2012tarihli genelge Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanmıyor. 

 
'İCRAAT YERİNE KİŞİSEL MESAJLAR' 
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin tarafından imzalanan 9 Şubat 2012 tarihli genelgede billboard ve afişlerde 'Belediye Başkanı'nınfotoğraf ve isminin kullanılmasından kaçınılması' gerektiği belirtilirken Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin şehrinmerkezindeki billboardlarında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın kişisel mesajları dikkat çekiyor. 
 
'KAMU KAYNAKLARI İSRAF EDİLİYOR' 
Bakan Şahin tarafından yayınlanan genelgede ise 'Belediyelerce gerçekleştirilecek tanıtım faaliyetlerinde belde halkının algılaması dikkate alınarak pozitif algılamayı sağlayacak şekilde beldenin tanıtımı esas alınacak, belediye başkanının şahsi tanıtımının yapıldığı düşüncesine sebebiyet verebilecek uygulamalardanözenle kaçınılacaktır.' ifadeleri yer alıyor. 
 
Diğer taraftan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin genelgede 'Bakanlığımıza, belediyeler tarafından gerçekleştirilen tanıtım faaliyetlerinde beldenin, kurumun ya da yürütülen hizmetin tanıtımından ziyade hizmeti sunan belediye başkanının fotoğraf ve isminin ön plana çıkarıldığı, tanıtım hizmetleri yapılırken kamu kaynaklarının israf edildiği şeklinde yakınmalar intikal etmektedir.' ifadeleri ile birlikte genelgenin uygulanmasında gerekli gözetim ve denetimin, ilgili valilikler ve Bakanlık denetim elemanlarınca gerçekleştirileceği belirtiliyor. 
 
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in imzasını taşıyan genelgede dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanıyor; 
 
'1-Belediyelerce gerçekleştirilecek tanıtım faaliyetlerinde belde halkının algılaması dikkate alınarak pozitif algılamayı sağlayacak şekilde beldenin tanıtımı esas alınacak, belediye başkanının şahsi tanıtımının yapıldığı düşüncesine sebebiyet verebilecek uygulamalardan özenle kaçınılacaktır. 
2-Yol ve kaldırım yapımı, asfalt yenilenmesi ve çevre düzenlemesi gibi rutin hizmetler için tanıtım yapmak yerine bilgilendirme gereken hizmetler belirlenerek bu hizmetler için tanıtım yapılacaktır. 
3-Yapılacak tanıtım faaliyetlerinde kişiler değil, hizmet ve faaliyetler ön plana çıkarılacaktır. 
4-Belediyelere ait reklam panolarında kutlama mesajları yayınlanırken belediye ya da yapılan hizmetler yerine belediye başkanının adı ile fotoğrafının ön plana çıkarılması biçimindeki uygulamalardan kaçınılacaktır. 
5-Genelge hükümleri tüm belediyelerce hassasiyetle uygulanacak, Genelgenin uygulanmasında gerekli gözetim ve denetim, ilgili valilikler ve Bakanlık denetim elemanlarınca gerçekleştirilecektir. 
Bilgilerinizi ve konunun iliniz dahilindeki belediyelere duyurularak uygulanmasının takibini önemle rica ederim.' 
 
 
Kaynak: BEYAZ GAZETE 

Bu haber toplam 4578 defa okunmuştur
lüzumsuz işlerle uğraşmayın.
hursit dilaver
böyle şeylerle uğraşmayın.buna sizin belediye uyar,CHP uymaz. hem reklamını yapar hem de bak hükümeti takmıyorum der.bırakın resmi olsun. ne var bunda. sizinkilerin de olacak..adamların agzına sakız olmayın bari.yani 2-3 yıl önce mahkeme kararı ile belediyenin öğrencilere aylık bursu yasaklanmıştı. AKPli belediyeler korkudan bursu kesti. ama CHPli belediye vermeye devam .aha işte beşiktaş belediyesi.hatta talebeler,hangi akla uyarak AKPyi protesto ettiler. burada bile bu kanunun CHP tarafından iptal ettirildiğini anlatamadınız.talebeler de sizi protesto etti bunlar böyle bizim AKPliler reklamı bilmiyor,kendini satmayı anlatmayı bilmiyor..haklı ien haksız duruma geçiyor. yani böyle kaç tane örnek var. daha bugün tv dedinleme konusu var. CHPli halil kart baykalın kasetini soruyor.bizimkinin cevabı öyle böyle. yahu DESENE,'SAVCI HEMEN İŞİ ARAŞTIRDI AMA BAYKAL,OLAY EVİN ADRESİNİ VERMEDİ.KENDİSİ VE KADIN İFADE VERMEDİ.HİÇ BİLGİ DE VERMEDİ SİZ BULUN DEDİ'.bunu diyemedi.dili tutuldu yani.
28 Aralık 2012 Cuma 00:40
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri