Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa Güllü dualarla toprağa verildi

22.02.2012 18:05
İstanbul'daki Güllüoğlu Baklavalarının kurucusu Hacı Mustafa Güllü, toprağa verildi. Hacı Mustafa Güllü için Fatih Camisi'nde ikindi vakti cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazı öncesinde taziyeleri Güllü'nün 5 oğlu Nejat, Nadir, Ömer, Faruk ve Prof. Dr. İbrahim Güllü kabul etti.

Burada basın mensuplarına açıklama yapan Karaköy Güllüoğlu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Güllü, bir babadan çok ustalarını kaybettiklerini, baklavacılığın tüm inceliklerini ondan öğrendiklerini kaydetti.

Hacı Mustafa Güllü'nün Güllüoğlu markasını 60 yıl önce kurduğunu dile getiren Nadir Güllü, ''Ben onunla daha çok birlikte oldum. 7 yaşından beri birlikteydim. O benim için hem arkadaş, hem babaydı. Bizleri yetiştirirken, aynı meslekte uzmanlaştırdı. Önemli olan babamızın bize bıraktığı bu değeri daha da yükseltmek'' diye konuştu.

Nadir Güllü, babasının vefatına ilişkin bir soru üzerine de, 30 yaşında astıma yakalanan babasının bu rahatsızlığı atlattığı ancak yaşlılıkla birlikte belirtilerin tekrar nüksettiğini dile getirdi.

Güllü, ''Astım hastalığı nefessiz bıraktı kendisini. Hacettepe Üniversitesi onkoloji profesörü kardeşimiz dahil 2 uzman nezaretinde gerekli tüm tıbbi müdahale yapıldı'' dedi. 

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve sanatçı İbrahim Tatlıses'in de çelenk gönderdiği buradaki törenin ardından, Hacı Mustafa Güllü'nün cenazesi Kozlu Mezarlığına defnedildi.

Bu haber toplam 4954 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri