Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

‘Numan Bey'e Cenab-ı Allah fırsat vermedi’

29.07.2012 10:45
Mustafa Kamalak, HAS Parti’nin AKP ile bütünleşmesi konusunda ilginç bir iddia ortaya attı
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, HAS Parti’nin AKP ile bütünleşmesi konusunda ilginç bir iddia ortaya attı.
 
SP Genel Başkanı Kamalak’tan ilginç iddia: “Numan Bey, Milli Görüş’ü alıp AK Parti’ye yama yapacaktı. Ama Cenab-ı Allah buna fırsat vermedi”
 
SP Genel Başkanlığı yaparken ikinci kez seçildikten sonra Erbakancıları tasfiye ettiği tartışmaları sürerken partinin kayyuma devredilmesi üzerine SP’den istifa eden, Numan Kurtulmuş, HAS Parti’yi kurdu. Ancak Kurtulmuş, geçtiğimiz günlerde Başbakan Erdoğan ile görüştü ve AKP’ye geçmesi kesinleşti. 31 Temmuz’da yapılacak AKP’nin MKYK toplantısının ardından Erdoğan ile Kurtulmuş’un bir kez daha görüşmeleri bekleniyor. Kurtulmuş’la birlikte HAS Parti’den bazı isimlerin 30 Eylül’de AKP kongresinde AKP’ye katılmaları planlanıyor.
 
Kamalak, dün parti genel merkezinde düzenlenen il başkanları ve il müfettişleri toplantısında gündemi değerlendirirken HAS Parti ile AK Parti arasındaki bütünleşmesi görüşmelerine değindi. Kamalak, ”Numan Bey Milli Görüş’ü alıp AK Parti’ye yama yapacaktı. Ama Cenab-ı Allah buna fırsat vermedi” yorumunu yaptı.
 
Yol, yön, istikamet farkı’
 
Geçmişte aynı partide siyaset yaptıkları, ancak sonradan yolları ayrılan AKP ile “kardeş olduklarının doğru olduğunu ancak aralarında sayılamayacak kadar çok fark bulunduğunu” da belirten Kamalak, şöyle konuştu:
 
”Kardeş olmamız her problemi çözmüyor. Kardeş olmamız aynı düşünmemizi icap ettirmiyor. Habil ile Kabil de kardeşti diyoruz. Aramızda yol, yön, istikamet farkı var. Onlar AB, Hristiyan Birliği, Haçlı Birliği diyor. Biz İslam Birliği diyoruz. Yönlerimiz farklı. Amaçlarımız farklı. Onlar AB’yi kurmak için Haçlı Birliği’ne girebilmek için AB Bakanlığı kurmuşlar. Biz İslam Birliği için D-8’leri kuruyoruz. 60 küsur İslam ülkesi bir araya gelse, bir barış zinciri oluşturamaz mı? Elbette oluşturur. 60 küsur ülkesi güçlerini birleştirse Barış Gücü oluşturamazlar mı? Bunu kim yapacak Milli Görüş. İktidar sahibi kardeşlerimizle aramızdaki diğer bir fark, bunlar işbirlikçidir. Söylemleri ile mazlumları korurlar ama fiilen zalimlerin yanında.”
 
‘Yanlış hesap içinde’
 
Konuşmasında Suriye’deki gelişmeler üzerinde de duran Kamalak, ”Arap Baharı’nın bir devamı niteliğinde Suriye’de gelişmeler oldu. AK Parti iktidarı orada yanlış bir tutum ve hesap içerisine girdi” dedi.
 
Kaynak: VATAN
Bu haber toplam 3370 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri