Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SP kongresinde Mustafa Kamalak seçildi

18.07.2011 06:05
Saadet Partisi'nin 4. Olağan Kongresi Ankara'da yapıldı.

Saadet Partisi’nin 4. Olağan Kongresinde Mustafa Kamalak yeniden Genel Başkan seçildi. Merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih ve kızı Elif Erbakan Altınöz yeni Genel İdare Kurulu’nda (GİK) yerlerini korudu. Erbakan’ın damadı Mehmet Altınöz de Yüksek Disiplin Kurulu üyesi oldu.

SP 4. Olağan Kongresi Ankara Spor Salonu’nda yapıldı. Kongrede genel başkanlık için tek aday olan Mustafa Kamalak yeniden genel başkan seçildi. Kongrede, 822 kayıtlı delegenin 610'u oy kullanırken, Kamalak 597'sinin oyunu alarak genel başkanlık koltuğuna oturdu.

Kongrede genel başkanlığın yanı sıra, GİK ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeliği seçimleri de yapıldı. Erbakan ailesi, kongre salonuna gelmese de, Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ile kızı Elif Erbakan Altınöz yeni Genel İdare Kurulu listesine giren isimler arasında yer aldı. Erbakanların yanı sıra 75 kişilik GİK listesinde, Şevket Kazan, Oğuzhan Asiltürk, Celal Asiltürk, Süleyman Arif Emre, Yasin Hatipoğlu, Prof. Dr. Oya Akgönenç, Hasan Bitmez, Birol Aydın gibi isimler de yer alıyor.

Merhum Erbakan’ın damadı Mehmet Altınöz de, Yüksek Disiplin Kurulu üyesi oldu.

 

Bu haber toplam 5006 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri