Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa Kamalak'ın anketi: Saadet-BBP'nin oyu yüzde 17.9

13.05.2015 14:59
Zaman'a bir ziyarette bulunan Milli İttifak liderleri Kamalak ve Destici, oy oranlarının yüzde 17,9 olduğunu ileri sürdü.

Büyük Birlik Partisi ile Saadet Partisi birleşerek Milli İttifak'la seçime girme kararı aldı. İki liderMustafa Kamalak ve Mustafa Destici, Milli İttifak yürüyüşü kapsamında ziyaretlerini birlikte yapıyorlar.

KAMALAK'A GÖRE OY ORANI 17,9

Son olarak Zaman gazetesine bir ziyaret düzenleyen ve gazetenin Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile görüşen iki lider, oy oranlarını da açıkladı. Cemaat'e yakınlığı ile bilinen Metropoll şirketine anket yaptırdıklarını kaydeden Kamalak, oy oranlarının yüzde 17,9 olduğunu belirtti:

"İttifak yapsak ne olur diye Metropoll’e anket yaptırdık. Saadet Partisi çatısı altında ittifaka oy verir misiniz? ‘Verebilirim’ diyenler yüzde 17,9. Kararı kesin olanlar yüzde 8,1. Bizden sonra BBP de bunu iki defa yaptırdı. Bu oran daha yüksek çıkıyor"

2014 yerel seçimlerinde Cemaat'e yakın anketçi Metropoll, yine bir anket yapmış ve AK Parti'nin oylarının yüzde 36'ya kadar düştüğünü ileri sürmüştü. Ancak seçim sonuçlarında AK Parti o anketten tam 9 puan daha yüksek oy alarak yüzde 45'i görmüştü.

Bu haber toplam 2454 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri