Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa Kamalak'ın Uyanıklığı!

13.01.2013 01:11
İnternet dünyasına düşen bu şok iddia çok konuşulacak.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, en buyuk hayali olan "başkanlık" sistemine adım adım yaklaşırken, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak planları alt üst etti.

Numan Kurtulmuş'un Ak Parti'ye katılmasıyla fesh edilen Has Parti'den sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hedefinde ki Saadet Partisi'nden beklenmedik bir gelişme yaşandı.

İnternet medyasına bomba gibi düşen iddia'ya göre ; Başbakan, Fatih Erbakan ve Saadet Yönetimi arasında esen soğuk rüzgardan faydalanarak, AK Parti bünyesine katmak istediği Fatih Erbakan planı Genel Başkan Mustafa Kamalak'ın son dakika hamlesiyle alt üst oldu.

Ak Parti'ye alternatif olarak tek muhafazakar parti olma özelliği taşıyan Saadet Partisi'ni pasifize ederek Türkiye'yi ikili parti  (başkanlık sitemi) modeline götürmek isteyen Başbakan Erdoğan'ın, Kamalak-Erbakan barışından rahatsız olduğu iddia ediliyor.

Eski Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüş'ün , Genel Başkan Mustafa Kamalak'ı Başbakanın bu planından haberdar ederek Saadet yönetimi ve Erbakan ailesi arasında sağlanan barışa aracılık ettiği söyleniyor.

Bu haber toplam 8408 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri