Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa Sarıgül 3 partiyi birleştirmek istiyor

09.05.2013 01:55
Şişli Belediye Başkanı ve Türkiye Değişim Hareketi lideri Mustafa Sarıgül, "Bütün ilerde DSP, CHP, TDH hepsini, hepsini birleştirmemiz lazım" dedi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi’nin tek amacının büyük bir demokratik buluşmayı sağlamak ve iktidar olabilmek olduğunu belirtirken, “Bütün ilerde DSP, CHP, TDH hepsini, hepsini birleştirmemiz lazım. Bizim önümüzdeki süreçte çok büyük bir demokratik buluşmayı sağlamamız lazım” dedi.

Sarıgül, Rusya’nın Sesi Radyosu’na yaptığı açıklamada, çözüm sürecine ilişkin kendisinin 2005 yılında, Batman’da, daha kimse böyle bir süreçten söz etmezken “Güneydoğu’ya savaş uçakları değil, bomba uçakları değil, mutlaka ve mutlaka turist uçakları gelmeli” dediğini kaydetti. Kendisinin sosyal demokrat olduğunu vurgulayan Sarıgül, “Sosyal demokrat bir insan bir kere evrensel barışa inanır. Ben hayatım boyunca barıştan yana oldum. Sadece Türkiye’de değil dünyanın her noktasında silahlar gitmeli ve mutlaka barış gelmeli dedim. Barışın olduğu yerde mutluluk vardır. Ama barışın olması için demokrasinin olması lazım. Türkiye’nin bana göre bugün en büyük sorunu demokrasi sorunudur” değerlendirmesinde bulundu.


 
Bu haber toplam 4784 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri