Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa Sarıgül: Berkin'in ölümünden Kadir Topbaş sorumlu

12.03.2014 01:02
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Berkin Elvan'ın ölümünden İBB yönetimini ve Kadir Topbaş'ı sorumlu tuttu.
Kadıköy'de bir seçim koordinasyon merkezinin açılışına katılan CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, Berkin Elvan'ın ölümü nedeniyle açılışı müziksiz, alkışsız ve slogansız yaptı.
 
 
 
'BERKİN'İN ÖLÜMÜNDEN İBB YÖNETİMİ VE KADİR TOPBAŞ SORUMLU'
Sarıgül, yaptığı konuşmada yerel seçimlerdeki rakibi Kadir Topbaş'ı hedef alarak Berkin Elvan'ın ölümünden sorumlu olduğunu söyledi. Açıklamasında "Gezi olaylarının başlangıcı bugünkü İstanbul Büyükşehir Belediye yönetimidir. Büyükşehir Belediye yönetimi, bu çalışmaları başlatmasaydı, Gezi olayları olmayacaktı. 7 tane genç canı, Gezi olaylarında kaybettik. Bugün de evinden ekmek almaya giden, sevgili Berkin, bizlere ne yazık veda etti. Sevgili Berkin'in anne ve babası, Sevgili Berkin için şu anda demokrasiye inanan, barışa inanan milyonlarca insan, ne kadar üzüntü içerisinde bunu hep beraber görüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanımız Sayın Oğuz Kaan Salıcı, bugün bütün programlarımızı tamamen sessiz müziksiz bir şekilde Berkin'e olan saygımızdan dolayı, bu şekilde sessiz çalışmalar yapacağız" dedi.
ensonhaber
Bu haber toplam 1808 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri