Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa Sarıgül Ekim ayına dikkat çekti

24.07.2013 14:43
Uzun süredir ekranlarda açıklama yapmayan Mustafa Sarıgül, Almanya'nın Münih şehrindeki iftar yemeğinde konuştu. Sarıgül'ün "Ekim ayı devrim ayıdır" demesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Almanya'nın Münih şehrinde verdiği iftar yemeğinde konuşan Mustafa Sarıgül, sunucunun Başbakan Tayyip Erdoğan ile ilgili sorduğu soruya cevap vermek istemedi ve ardından Ekim ayının devrim ayı olduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP kulislerinin en güçlü aday olarak gördüğü Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Munih'te verilen iftar yemeği öncesi TGRT HABER kanalında canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulunurken bazı cümleleri dinleyenlerin dikkatinden kaçmadı.

Yıllar önce Sarıgül'ün Sanayi Mahallesi'nde bir platforma katıldığını ve 'Protokolde kim var?' diye sorduğunda içerde Tayyip Erdoğan'ın olduğunu öğrenince ne yaptığını soran sunucuya Mustafa Sarıgül söyle cevap verdi;

 

Ben bügünlerde bu konulara girmek istemiyorum. Bunlar çok geride kaldı. Biz geleceği konuşalım. Ramazan'da çok fazla siyasi sohbetlere girmek beni gerçekten mutlu etmiyor. Bir de ben düne bakmıyorum yarına bakıyorum. Beni batan güneşler ilgilendirmiyor beni doğan güneşler ilgilendiriyor. Artık dünü değil de yarını konuşmamız lazım. Sonra Eylül ayı gelecek okullar açılacak. Çocuklarımız okullara başlayacak. Benim yavrum Ömer okula başlayacak. Sonra Ekim ayı, Ekim ayı muazzam bir ay. Biliyorsunuz Ekim ayı devrimlerin olduğu bir aydır. Ekim böyle çıkışların da olduğu bir aydır. Ekim ayı hepimiz için hayırlı olur uğurlu olur. Güzellikler getirir.

GÖKÇEK UYARMIŞTI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, daha önce katıldığı televizyon programlarında Gezi olaylarına değinirken Mustaf Sarıgül'ün bahsettiği Ekim ayı ile ilgili uyarmıştı. Başkan Gökçek Ekim ayı ile ilgili şunları söylemişti: Bu adamlar işi bırakmadılar, şu anda 'yaz kampları'adı altında deniz kıyılarında kamplar kuruyorlar. Üniversiteler açılır açılmaz ülkeyi karıştırmak için yeniden seferber olacaklar. Bu konuda bunlara yurt dışından talimatlar var bilesiniz. Ekim ayından itibaren yeniden başlayacaklar, şimdiden hazırlıklı olun 

  

Bu haber toplam 2854 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri