Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa Sarıgül Mimar Sinan'ın türbesini ziyaret etti

23.12.2013 15:33
Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı resmen kesinleştikten sonra ilk ziyaretini gerçekleştirdi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül; İstanbul Beyazıt'ta bulunan Süleymaniye Camii külliyesi içindeki Mimar Sinan'ın türbesini ziyaret ederek dua etti.

'MİMAR SİNAN'IN HUZURUNDA SÖZ VERİYORUZ'

Mustafa Sarıgül, Mimar Sinan'ın mezar ziyareti ardından yaptığı açıklamada, 'Biz burada Mimar Sinan'ın huzurunda söz veriyoruz, yurttaşlarımızın vicdanlarına sığmayacak hiçbir projeye imza atmayacağız. Gelecek nesillerin refah ve huzur içinde yaşacağı bir İstanbul için çalışacağım. Ulaşım sorununu inşallah biz çözeceğiz. Mimar Sinan'ın izinden gidecek mimarlarla çalışacağız.' dedi.

'BİZİM ÇALIŞMA ANLAYIŞIMIZDA DEMOKRASİ VAR'

Sarıgül, 'Bizim çalışma anlayışımızda özgürlük var, demokrasi var. Ama gerçek demokrasi var. Hiçbir yerde haber alma özgürlüğünün önüne set koymamak lazım. Bu kararın doğru olmadığını bu kararı verenler umarım anlarlar' diye konuştu.

'BEN HER KESİMLE BARIŞIK BİR KİŞİYİM'

Sarıgül, kendisine , 'Fethullah Gülen'den destek mesajı aldığınız yönde mesajlar var' şeklindeki soru sorulması üzerine, 'Ben toplumun her kesimiyle barışık bir kişiyim. Ben hiç bir zaman ırk, din, mezhep farkı gözetmedim. Ben bölgemde bulunan tüm kurumlara elimden gelen desteği vermeye çalıştım. Ben bir hizmet için bu yoldayım. Bana oy veren bir tek kişi bile pişman olmayacak. İstanbul'da çalmadığım kapı sıkmadığım el kalmayacak. Ben seçimi metrobüslerde, otobüslerde kazanacağım' diye yanıt verdi.

KILIÇDAROĞLU'NA TEŞEKKÜR

Sarıgül, 'Bana bu görevi veren CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KIlıçdaroğlu'na parti meclisi üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tarihi bir karar 

ENSONHABER

Bu haber toplam 1598 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri