Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa Sarıgül’den vatandaşa seçim soruları

09.03.2013 23:36
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül vatandaşa seçim soruları yönelterek kendisini ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı mı’ yoksa ‘Başbakan’ olarak mı görmek istediklerini sordu.

 

İstanbullular bugünlerde ilginç bir anketle karşılaşıyor. Türkiye Değişim Hareketi İstanbul İl Teşkilatı tarafından yapılan ankette vatandaşa Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ü nerede görmek istedikleri soruluyor.

Katılımcılara “Mustafa Sarıgül’ü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak mı görmek istersiniz, Başbakan olarak mı?” sorusunun sorulduğu öğrenilirken ankete katılan vatandaşların Mustafa Sarıgül’ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istedikleri sonucu ortaya çıktı.

YÜZDE 80 ‘BÜYÜKŞEHİR’ DEDİ

Milliyet’ten alınan bilgiye göre, Mustafa Sarıgül tarafından 2009 yılında kurulan Türkiye Değişim Hareketi’nin (TDH) İstanbul İl teşkilatı, yaklaşan yerel seçimler öncesi sokakta vatandaşa iki soru soruyor. İstanbul genelinde düzenlenen TDH logolu anketlerde, “Mustafa Sarıgül’ü nerede görmek istersiniz?” sorusu sorularak Başbakanlık”, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı” seçenekleri sunuluyor. 15 gündür süren ankete yaklaşık 110 bin kişinin katıldığı, halen süren ankette şu ana kadar katılımcıların yüzde 80’inin Sarıgül’ü İBB başkanı olarak görmek istediği öğrenildi.

HEDEF 150 BİN KİŞİ

Türkiye Değişim Hareketi İstanbul İl Başkanı Mehmet Ali Oğuş, anketin amacının Mustafa Sarıgül’ün İstanbullular tarafından nerede görüldüğünün öğrenilmesi olduğunu söyleyerek, “Anket için tamamen gönüllülerimiz İstanbul’un her yerinde çalışıyor. 150 bin kişiyi hedefledik ve şimdiden hedefimize çok yaklaştık. Soru sorduğumuz herkesin büyük ilgiyle cevap verdiğini, siyasi görüşü ne olursa olsun Mustafa Sarıgül’e sevgi beslediğini görüyoruz. Anketi bu hafta sonu bitiriyoruz çünkü yeterli bilgiye ve sayıya tahminimizden kısa süre içinde ulaştık” dedi.

Bu haber toplam 2470 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri