Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa Sarıgül'e bir sürpriz teklif daha!

16.02.2013 12:37
DSP'den sonra Anavatan Partisi de Mustafa Sarıgül'e adaylık teklifinde bulundu.

 

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül 'ü 2014 yerel seçim lerinde Anavatan Partisi'nden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ya da Şişli Belediye Başkanı adayı olarak görmekten memnuniyet duyacaklarını bildirdi.
 
Mustafa Sarıgül'ün Anavatan Partisi'nin kurucu genel başkanı ve merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ı örnek aldığını söylediğini belirten Çelebi, Sarıgül'ün Anavatan Partisi mensupları gibi hür düşünce, din ve vicdan hürriyeti ile serbest ekonomi ilkelerine sahip çıkan bir anlayışta olduğunu dile getirdi.
         
Sarıgül'e, partisinden aday olmasının yakışacağını anlatan Çelebi, ona CHP'nin dediği gibi ''Önce başvur, sonra bakarız'' demeyeceklerini belirtti.
         
Çelebi, CHP'nin tutarsız ve çelişkilere sahip bir parti olduğunu, hiçbir zaman Sarıgül'ü kabul etmeyeceğini savunarak, ''Bu tutarsızlık ve çelişki,  Atatürk'ün partisi CHP'ye yakışmıyor'' ifadesini kullandı.
         
Çelebi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in sağ partilerde milletvekilliği yapmış kişileri partilerine çağırmasının doğru olmadığını öne sürerek, ''Siz ne zaman soldaydınız ki, sağa açılıyorsunuz? Önce solda olmanın bir hakkını verin'' diye konuştu.
 
CHP'nin cumhuriyetçilikten hiçbir şey anlamadığını, devletçiliğin ve halkçılığın önüne  geçtiğini ve milletten korktuğunu iddia eden Çelebi, şunları kaydetti:
         
''Biz milletin bütün evlatlarını aynı kardeşlik duygusuyla, aynı  samimiyetle, adaletle, şefkatle kucaklıyoruz. Adaleti ve bereketi ülkenin her  yerine, her insanına ulaştırıncaya kadar mücadele edeceğiz. İnsanımızı  özgürleştirmeye, memleketimizi kalkındırmaya, ülkemize bereket getirmeye, devlete  adalet getirene kadar arı gibi çalışacağız.''
 
AA
Bu haber toplam 2472 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri