Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Mustafa Sarıgül'ün cinayette parmağı var'

06.01.2015 10:43
Devletin çeşitli kurumlarına dilekçe gönderen Mustafa Tüfekçi, Abdurrahman Köksaloğlu cinayetinde damadı Mustafa Sarıgül ile Bayram Özata'nın parmağı olduğunu iddia etti.

Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile halefi Hayri İnönü arasındaki tehdit iddiaları yargıya taşınırken, Sarıgül'ün kayınpederi Abdurrahman Köksaloğlu cinayeti de yeniden gündeme geldi.

1980'DE ÖLDÜRÜLDÜ

 15 Temmuz 1980'de Şişli'deki işyerindeyken silahlı saldırı sonucu öldürülen Abdurrahman Köksaloğlu'nun katil zanlısı olduğu iddiasıyla 10 yıl cezaevinde tutulan Osman Tüfekçi'nin ağabeyi Mustafa Tüfekçi, Anayasa Mahkemesi, Adalet Bakanlığı, HSYK, İstanbul ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılıklarının da aralarında bulunduğu 10 kuruma gönderdiği dilekçede, davanın yeniden görülmesi talebini yineledi.

PARMAĞI VAR İDDİASI

Tüfekçi dilekçesinde, Köksaloğlu cinayetinde damadı Mustafa Sarıgül ile eski yardımcısı Bayram Özata'nın parmağı olduğunu iddia ederken, olay günü İstanbul dışında olan kardeşinin kurban seçildiğini belirtti.

ORTADAN KALDIRDILAR

 Köksaloğlu'nun ölümünden sonra mirasçısı Sarıgül ve Özata'nın yükselişine dikkat çeken Tüfekçi, şahitlere yapılan baskılarla suçun kardeşinin üzerine atıldığını savundu. Dilekçesinde cinayetin asıl faili Osman Dönmez'in cezaevinde şaibeli bir şekilde yaşamını yitirdiğini dile getiren Tüfekçi, cinayetin gözcüsü Mustafa Fidan'ın da bir paşa koruması tarafından Mecidiyeköy'de vurularak öldürüldüğünü belirtti.

33 YILLIK MÜCADELESİ

Kardeşi Osman Tüfekçi'yle birlikte 33 yıldır hukuk mücadelesi verdiğini ve Köksaloğlu cinayetinin aydınlatılması için çabaladığını anlatan Mustafa Tüfekçi, bugüne kadar şahıs ve kurumlara yüzlerce dilekçe gönderdiğini aktardı. 2014 yılı içerisinde 5 defa savcılıklarca ifadelerinin alındığını belirten Tüfekçi, bazı savcıların kendileriyle yeterince ilgilenmediğini ve hatta bir savcı tarafından azarlandığını savundu.

CHP DE VAR

 Mustafa Tüfekçi'nin yeni yılda dilekçe gönderdiği 10 kurum şunlar: Cumhurbaşkanlığı, TBMM Başkanlığı, Başbakanlık, Anayasa Mahkemesi, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, HSYK, CHP Genel Merkezi, İstanbul ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılıkları.

Kaynak: Vahdet Gazesi

Bu haber toplam 1854 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri