Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Topaloğlu'ndan Bağış'a: Eğlence haram mı

25.02.2013 01:16
Mustafa Topaloğlu, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'a eğlencenin haram olup olmadığı sordu.

Sanatçı Mustafa Topaloğlu, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'a eğlencenin haram olup olmadığı konusunda soru sordu. Gülüşmelere neden olan soru üzerine Bağış, "Ben ulema değilim. Türkiye'nin her yerine ilim, irfan taşıyan Oflu hocalara sormanız daha yerinde olur." dedi.

"OFLU HOCALARA SORUN"

Bakan Egemen Bağış, Ümraniye'de Trabzonlu İşadamları ve Bürokratlar Derneği tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. Bağış, toplantıda davetlilerin sıkıntılarını dinledi, sorularını cevapladı. Toplantıya katılan sanatçı Topaloğlu ise Bağış'a eğlencenin helal olup olmaması üzerine soru sordu. Gülüşmelere sebep olan busoruya Bağış esprili bir dille yanıt verdi. 

"HZ. MUHAMMED'DEN ÖRNEK VERDİ"

Egemen Bağış, şunları söyledi: "Benim yetkimin de dışında bilgimin de dışında. Ama Peygamber Efendimizin hayatını okurken dikkatimi çeken bir kısım vardı. Sevgili peygamberimiz evde otururken komşusunun evinde düğün sesleri geliyormuş. Eşi de boyu kısa olduğu için izlemek istemiş Ancak boyu yetmemiş. Efendimiz izlemesi için eşini sırtına almış. Bu durumu gören komşusu onları düğüne davet etmiş. Onlar da gidip izlemiş. Efendimiz de onların eğlencesine katılmış. Bu durum karşısında onun ümmeti olan bizlerin eğlenceyi haram kılmamız haddimizi aşar. Bu benim şahsi yorumum" 

Bu haber toplam 3194 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri