Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muzaffer Tekin Baykal'ı Fişlemiş

17.03.2011 15:56
“Ergenekon Terör Örgütü yöneticisi” olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin’in Baykal'ı fişlediği ortaya çıktı.

Odatv’deki aramalar ve teknik takipte CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’a yönelik komplolara ilişkin güçlü deliller elde edilirken Mayıs 2006’de yapılan Danıştay Saldırısı baskınları sırasında Deniz Baykal’la ilgili fişleme kayıtlarının bulunduğu ortaya çıktı. Kayıtlar, “Ergenekon Terör Örgütü yöneticisi” olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin’in evinde yapılan aramada bulundu.

Danıştay’da gözaltına alınınca

ODA TV’ye yapılan operasyonda Deniz Baykal’a yönelik komplo girişimlerini ortaya çıkaran deliller, Baykal’ı istifaya götüren sürecin de Ergenekon tarafından hazırlandığı iddialarını gündeme getirdi. 16 Mayıs 2006 günü gerçekleşen kanlı Danıştay baskınının ardından tetikçi Alparslan Arslan ile irtibatı belirlenen Muzaffer Tekin’in İstanbul Göztepe’deki evi 25 Mayıs 2006 günü basıldı.

11. Ağır Ceza ‘depo’ya kaldırdı

Emekli Yüzbaşı Tekin’in evindeki aramalarda ‘Deniz Baykal’ ibareli not defteri bulunduğu belirlendi. 2006-92 esas numarasıyla kayıtlara geçirilen defter içeriğinin ise Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından soruşturma konusu yapılmadan 14 nolu bez torbaya konularak emanet eşya deposuna kaldırıldığı belirlendi.

Ergün Poyraz ‘Arap Çocuğu’ dedi

Bu defter Baykal’ın bir dönem avukatlığına soyunduğu Ergenekon’un uzun süredir hedefinde olduğunu ortaya koydu. Çünkü bir diğer Ergenekon sanığı Ergun Poyraz’dan elde edilen “Arap Çocuğu” isimli dokümanda da Deniz Baykal’la ilgili “Kuşkondu sokaktaki garsoniyeri” gibi ifadelerin bulunduğu çalışma kitap taslağı ele geçirilmişti. Bu not da Varan-1 operasyonunu çağrıştırmıştı. 

Baykal ‘Odatv’ ile birleştirme istedi mi?

Deniz Baykal’ın, kendisini CHP Genel Başkanlığı’ndan eden ‘Varan1’ görüntüleriyle ilgili soruşturmayı yürüten savcılığa başvurarak, soruşturmanın “Odatv merkezli şantaj” iddialarıyla birleştirilmesini istediği iddia edildi. Baykal “Birşey söylemek istemiyorum” derken, savcılık da iddiayı yalanlamadı.

Star

Bu haber toplam 1778 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri