Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Müzmin mağlup Devlet Bahçeli'den geometrik seçim vaadi

31.01.2015 13:14
Girdiği bütün seçimleri kaybeden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin milletvekillerine verdiği yemekte, geometrik seçim vaadinde bulunarak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,önceki akşam partisinin milletvekilleri ile yemekte bir araya geldi. Daha önce de Cumhurbaşkanı adayı önerisinde bulunurken geometrik üçgen formülü çizerek 'çatı aday' öneren Devlet Bahçeli, benzer bir örnekle geceye damgasını vurdu. Bahçeli, piramit çizerek geometrik seçim vaadinde bulundu.

GELİR DAĞILIMINI PİRAMİTLE ANLATTI

Bahçeli, önce bir piramit çizdi ve gelir dağılımındaki adaletsizliği piramit örneğiyle anlattı. Bahçeli, piramidin tabanındaki geniş kesimin milli gelirden en az payı aldığını, en tepedeki küçük kesimin ise ‘aslan payını’ kaptığını ifade etti.

"BU PİRAMİDİ ELİPSE ÇEVİRMELİYİZ"

Gelir dağılımındaki bu adaletsizliği düzeltmek için çalışacaklarını vurgulayan Bahçeli, piramidin yanına elips çizerek, "Bu piramidi, gelir dağılımının adaletli olacağı bir elipse çevirmek için çalışmalıyız" diye konuştu. Bahçeli, elipsin ortasındaki geniş bölümde, mutlu bir kesimin yer alacağını kaydetti.

Bu haber toplam 1450 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri