Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Naim Şahin'i üzen büyük eksiklik

19.02.2011 22:33
Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Birlik Haber-Sen'in 4. Olağan Genel Kurulu'na katılan AK Parti Genel Sekreteri Naim Şahin gazetecilerin fiili yıpranmasıyla ilgili düzenlemenin yapılmamasına hayıflandı.

AK Parti Genel Sekreteri İdris Naim Şahin, açık alanda çalışan koşan koşuşturan, haberi bir an önce ulaştıranların fiili yıpranma ile ilgili düzenlemenin yapılamamış olmasını bir eksiklik olarak nitelendirerek, ''İş kanununda önümüzdeki dönemde bir değişikliğin yapılarak, bu eksikliğin giderilmesi konusunda  çalışmaya gideceğiz'' dedi.

Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Birlik Haber-Sen'in 4. Olağan Genel Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Eğitim Merkezi'nde yapıldı. Genel kurulda konuşan AK Parti Genel Sekreteri İdris Naim Şahin, Birlik Haber-Sen'in bundan 19 yıl önce kurulduğunu, o dönemde kendisinin de memıoldr uğunu ve o dönem ki sendikacılarla çok iyi ilişkileri olduğunu anlattı.

İdris Naim Şahin, haberleşme alanında örgütlü bir sendikanın genel kurulunda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu tür toplantılarda her kesimin sorunlarını bire bir öğrenme fırsatı da bulduklarını kaydetti.

Haberleşme alanında çalışanların çok önemli bir görev üstlendiklerini ifade eden Şahin, sözlerine şöyle devam etti:

''Açık alanda çalışan koşan koşuşturan, haberi bir an önce ulaştıran arkadaşlarımızın fiili yıpranma ile ilgili düzenlemenin yapılamamış olması hakikaten bir eksiklik. Bu konuda İş Kanunu'nda önümüzdeki dönemde bir değişikliğin yapılarak, bu eksikliğin giderilmesi konusunda çalışma yapılmasının takibi noktasında, sendikamızın yönetimiyle ilgililerin içinde olduğu bir çalışmayla sonuca gidilmesi gerektiğini ve gideceğimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bireysel olarak bu konuda sizlerle aynı haklı düşünceyi paylaştığımı açık kalplilikle belirtmek istiyorum.''

Şahin, Türkiye'nin her geçen gün büyüdüğüne vurgu yaparak, Türkiye'nin sağlıklı büyümesi için hükümet olarak önemli tedbirler aldıklarını, ülkenin dünden daha güçlü ve daha iyi olduğunu ifade etti.

Kuruluşunda bulunduğu, yönetiminde bulunmaya devam ettiği partisinin savunulmaya ihtiyacı olmadığını kaydeden Şahin, ''Çünkü 'ayinesi iştir kişinin, söze bakılmaz' diyorum. Yorumlar farklı yapılsa da haberler yeterlidir, bizim partimiz ve onun kurduğu hükümetler için'' dedi.

-''POSTA DAĞITICILARINA YIPRANMA HAKKI VERİLMELİ''

Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Ali Erdoğan ise sendikacılık anlayışlarının geçmişten günümüze ''insan ve emek'' odaklı olduğunu söyledi. Kararlı, sorumlu ve ilkeli sendikacılık anlayışından asla taviz vermediklerini belirten Erdoğan, büyük özveriyle sendikal mücadele verdiklerini anlattı.

''Sivil toplum kuruluşu olmanın bilinciyle sosyal sorumluluklarımızı aksatmadık, çalışanların haklı sesini geniş kitlelere ulaştırmak için gayret gösterdik'' diyen Erdoğan, 2010 toplu görüşmelerin, toplu sözleşme gibi yapıldığına dikkati çekti. Erdoğan, 2010'da son kez toplu görüşme masasına oturan Memur-Sen'in, son 9 yılın en iyi anlaşmasıyla masadan ayrıldığını savundu. Toplu Sözleşme hakkının, kamu çalışanları için önemli bir hak olduğunu anlatan Erdoğan, ''Memura teslim edilen bu hakkın arkası gelmeli, yapılacak yeni anayasa çalışmalarında memura grev hakkı ve siyaset hakkı verilmelidir'' dedi.

PTT çalışanlarının ''komik'' mesai ücreti aldıklarını ve bu yanlışlığın düzeltilmesini isteyen Erdoğan, posta dağıtıcılarına yıpranma hakkının da verilmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak:
Bu haber toplam 2364 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri