Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

N.G Platformu Halkımızı Duyarlı Olmaya Çağırdı

05.09.2012 19:05
NAMAZ GÖNÜLLÜLERİ PLATFORMU Kur’ân ve Siyer Dersleri Konusunda Halkımızı Duyarlı Olmaya Çağırdı

Yeni eğitim sezonunun yaklaşması ve bu sene ilk kez 5. sınıflarda ve 9. sınıflarda “seçmeli ders” olarak okutulacak olan Kur’ân-ı Kerim ve Siyer (Peygamberimizin Hayatı) derslerinin, öğrenci velilerinin yazılı müracaatlarıyla tercih edilecek olması sebebiyle bir basın açıklaması yapan Namaz Gönüllüleri Platformu sözcüsü Abdullah Yıldız ve genel sekreteri Ahmet Bulut, bu derslerin tüm öğrencilerimiz tarafından tercih edilmesi konusunda velileri ve yetkilileri duyarlı olmaya çağırdılar.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer Dinçer’in yaptığı açıklamaya göre; “Öğretim kurumlarına kayıtlı 5. sınıf ve 9. sınıf öğrencilerinin, bakanlığın www.meb.gov.trinternet adresindeki seçmeli derslerin tanıtımlarını 3-10 Eylül 2012 tarihleri arasında inceleyerek hangi dersleri seçeceklerine karar vereceklerini, yayımlanacak dilekçeye göre seçmeli dersleri belirleyerek, 10-12 Eylül tarihleri arasında öğrenim göreceği ortaokul veya imam hatip ortaokul müdürlüğüne ulaştıracaklarını ve en az 12öğrencinin aynı dersi seçmesi durumunda grup oluşturulacağını” hatırlatan Yıldız ve Bulut, öğrenci velilerinin bu konudan yeterince haberdar olmayabileceklerini düşünerek, tüm eğitimcilerimizin ve din görevlilerimizin 5. ve 9. sınıf öğrencilerine yardımcı olmaları gerektiğini söylediler.

Nüfusunun %99’u Müslüman bir ülkede Kur’ân-ı Kerim veSiyer derslerini bütün öğrencilerimizin almasını sağlamak amacıyla konuya duyarlı tüm sivil kuruluşlarımızın ortak bir kampanya yürütmeleri gerektiğini söyleyen Namaz Platformu yetkilileri, Allah’ın Kitabı ve kutlu Peygamberinin örnek ahlâkı ile tanışmayan bir gençliğin, kendi öz değerlerinden uzaklaşarak her türlü batıl ve sapık düşünceye açık hale geleceğinive geleceğimizi tehlikeye sokacağını vurgulayarak, bütün halkımızı bu konuda hassas davranmaya çağırdılar.

Bu haber toplam 6074 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri