Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nazlı Ilıcak CHP'ye katılma yolunda

24.01.2015 13:01
CHP 7 Haziran'da gerçekleşecek genel seçimlerde "merkez sağ" projesiyle atağa çıkmak istiyor. Bunun için teklif götürülen isimler var. Adı geçenlerse; Abdüllatif Şener, Ali Müfit Gürtuna ve Nazlı Ilıcak..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 21 Ocak Çarşamba günü kendini ziyaret eden CHP heyetine, "İsmet Paşa, Yaşar Kemal'e, tek kanatlı kuş uçmaz demişti. Biz yeni CHP'yi uçurmak yani çift kanatlı yapmak için merkez sağ isimleri aday yapacağız" dedi.

ŞENER VE GÜRTUNA İLK İSİMLER

CHP Lideri, 22 Ocak Perşembe akşamı İstanbul’da işadamlarıyla bir araya geldi. Bir işadamının evsahipliğinde gerçekleşen yemeğe AK Parti’nin kurucularından ve eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ile eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna da katıldı. İki isim "Partiye katılacak mısınız?" sorularına kapıları kapatmadı.

Kılıçdaroğlu böylelikle, “Merkez sağa da, sola da kapımız açık” mesajı verdiğini ilan etti.

NAZLI ILICAK SÜRPRİZİ

Kılıçdaroğlu'nun "merkez sağ" projesine ilişkin detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Buna göre Kemal Kılıçdaroğlu, ilk olarak Demirel'den destek istedi.

Ayrıca Abdüllatif Şener ve Ali Müfit Gürtüna isimlerinin yanında Cemaat'e yakınlığıyla bilinen Nazlı Ilıcak'ın da partiye katılacağı ifade ediliyor. Ilıcak'ın Bursa'dan aday gösterilmesi bekleniyor.

Bu haber toplam 2820 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri