Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nazlı Ilıcak: Gülenci oldum, mahallem beni destekliyor!

12.01.2015 11:25
Gülenciler'in en büyük savunucularından Nazlı Ilıcak, Ruşen Çakır'a konuştu. Refah ve Fazilet partilerini desteklediği dönemde mahallesi tarafından dışlandığını belirten Ilıcak, Gülen'i savunmaya başladığından beri, mahallesinin kendisini desteklediğini s

Habertürk'ten Ruşen Çakır'ın sorularına cevap veren Nazlı Ilıcak, Çakır'ın Mahallenizden tepki alıyor musunuz sorusuna:"Hayır, Mahallem artık benden çok memnun. 2011'de mahallemden çok dışlanmıştım. Benden nefret etmemek için çıktığım televizyon programlarını seyretmiyorlardı. Şimdi tam tersi, mahallem beni çok destekliyor" cevabını verdi.

 

Erdoğan'ı eleştirdiğiniz için mi? sorusuna; "Evet, o mahalle cemaate o kadar da mesafeli değil, cemaate bir nevi sempati besliyorlar, yolsuzlukları cemaat ortaya çıkardıysa biz de bir nevi cemaate üye olalım diye latife ediyorlar" cevabını veren Ilıcak, 17 ve 25 aralık operasyonlarının darbe değil, yolsuzlukları ortaya çıkarma operasyonu olduğunu iddia etti. 2015 seçimleri ile ilgili görüşlerini de açıklayan Ilıcak, " 2015 seçimlerini beklemek lazım. Halk yavaş yavaş bazı şeylerin farkına varıyor. Çözümü her zaman halkın oyunda gördüm. Biraz bekleyeceksiniz, biraz sabredeceksiniz. Bir gün sandıkta bu işin mutlaka çözüleceğine inanıyorum." dedi.

 

Fethullah Gülen'in çok hassas bir insan olduğunu, şu anda büyük bir ıstırap içinde olabileceğini söyleyen Nazlı Ilıcak, Erdoğan'ın Cemaat medyasına el koyabileceğini iddia ettti. Ak Parti'yi desteklediği dönemde, Ak Parti'yi Menderes, Demirel ve Özal gibi merkez sağ bir parti olarak düşündüğünü, ancak Ak Parti'nin siyasal islamcı bir parti çıktığını, bunu öngöremediğini söyleyen Ilıcak, Gülen cemaatine bağlı kişilerin devlet içinde senkronize bir şekilde hareket ettiklerine inanmadığını söyledi.

 

Nazlı Ilıcak röportajının tamamı için tıklayın.

Bu haber toplam 2074 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri