Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nazlı Ilıcak, Merve Kavakçı ile O Gün Yaşadıklarını Anlattı

02.11.2013 01:46
14 yıl önce Merve Kavakçı başörtüsü ile Meclis'e girdiğinde yanında olan gazeteci-yazar Nazlı Ilıcak, o dönemde askeri vesayetin etkisi ile böyle bir tavrın alındığını kaydetti.

14 yıl önce Merve Kavakçı başörtüsü ile Meclis'e girdiğinde yanında olan gazeteci-yazar Nazlı Ilıcak, o dönemde askeri vesayetin etkisi ile böyle bir tavrın alındığını kaydetti.

Moral FM'e konuk olan Ilıcak, milletvekillerinin Genel Kurul'a başörtüsü ile girmelerini değerlendirdi. Ilıcak, "Ecevit'in o dönemde cesareti nereden aldığını anlamak ya da Kılıçdaroğlu'nun şuan aynı şeyi yapamamasının sebeplerini değerlendirmek için olayların perde arkasında neler yaşandığını incelemek gerekiyor." diye konuştu. Ilıcak, Meclis'te 14 yıl önce yaşanan tepkinin askerin locadan izlediğini kaydetti ve "O gün Mhp ile Fazilet Partisi birlikte hareket edecek mi diye beklenildi. Mhp geri adım atınca Meclis'ten çıktılar." açıklamasını yaptı. 14 yıl önce o gün yaşadıklarını da aktaran Ilıcak, "Merve Kavakçı, 'Birlikte Genel Kurul'a gidelim mi?' dedi ben de ilk kez Meclis'e giriyordum. Birlikte Meclis'te yerimizi aldık. Ancak beklemediğim bir tepki ile karşılaştım. Ürkütücü, müthiş bir tepki oluştu. Korkunç bir gündü." ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 6462 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri