Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

NECDET ÖZEL'DEN ÇOK ÖZEL AÇIKLAMALAR

09.07.2012 11:53
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya'ya konuştu

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Türk uçağını düşüren Suriye ile savaş çıkaracak halleri olmadığını belirterek, “Çok yakın takipteyiz. Büyük devletler ne yaparsa onu yapacağız. Biz yapınca bütün dünyayla birlikte siz de görürsünüz” dedi.

Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya, Kalender Orduevi’nde karşılaştığı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'le sohbet etti.

Hasdal’a ikinci kez ziyaret ettiği haberinin doğru olmadığının altını çizen Orgeneral Özel, gazetecilerle görüşmediğini söyledi.

Özel, “Ziyaret talepleri oldu reddettim. Bir ara yazılı yanıt veriyordum. O da suiistimal edildi. Yanlış yerlere çekildi. Karargah basına kapalı. Ben askerim, işimi yapıyorum. Siz de gazetecisiniz, kendi işinizi yapıyorsunuz. Herkes birbirine saygı duymalı, birbirinin işine saygı duymalı” dedi.

Necdet Özel, Uludere’de 34 kişinin yaşamını yitirdiği bombardımanla ilgili bir soru üzerine, “Askeri mücadelenin içinde maalesef bunlar da var. Herkesin başına gelebiliyor. Herkes şartları da düşünsün. İster miydik? Hızla tetkik edilir, raporu yazılır, ilgili makamlara bilgi verilir. Bunlar yapıldı” diye konuştu.

Türk uçağının Suriye tarafından uluslararası sularda vurulduğunu dile getiren Özel, “Elimizde radar görüntüleri var, fotoğraflar net olarak doğruluyor. Uçağımız uluslararası sularda düşürüldü” diye konuştu.

“Savaş çıkaracak halimiz yok” diyen Genelkurmay Başkanı Özel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çok yakından takip ediyoruz. Her türlü imkan ve kabiliyetimiz mevcut. Büyük devletler ne yaparsa onu... Biz yapınca bütün dünyayla birlikte siz de görürsünüz.”

Zor bir dönemden geçildiğini dile getiren Özel, “Milli menfaatler her şeyin üzerindedir. Suriye konusunda da böyle. Aykırı sesler görüyoruz, üzülüyoruz. Silahlı Kuvvetler'in açıklamalarına itibar edilmelidir. Biz siyasileri an be an bilgilendirdik. Bak bu ülke hepimizin. Önce ülkemiz gelir” diye konuştu.  

Bu haber toplam 3360 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri