Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Necdet Özel'e başsağlığı mesajı

20.06.2012 15:12
Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel''e başsağlığı mesajı gönderdi. Erdoğan, PKK'ya "Çözümü baltalayamayacaksınız" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin toplumsal barış ve uzlaşmaya çok yaklaştığı, dayanışma ve kardeşliğini pekiştirdiği dönemlerde, kanlı terör örgütünün eylemler yaparak süreci baltalamanın gayreti içine girdiğini belirterek bu tür saldırıların, kendilerini çözüm kararlılığından asla vazgeçiremeyeceğini bildirdi.

Erdoğan, Hakkari'de 8 askerin şehit olması ve 16 askerin yaralanması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e başsağlığı mesajı gönderdi.

ŞEHİTLERİMİZE RAHMET DİLİYORUM

Mesajında olayı büyük bir teessürle öğrendiğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

''Öncelikle şehitlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Acılı ailelerine, silah arkadaşlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tüm mensuplarına ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum. Yaralanan askerlerimizin de bir an önce şifa bulmasını temenni ediyorum.

PKK ÇÖZÜM SÜRECİNİ BALTALIYOR

Ülkemizde huzur, barış ve kardeşliğe kasteden teröre karşı etkili ve çok boyutlu mücadele yürüttüğümüz şu günlerde, terör kanlı yüzünü bir kez daha göstererek, asıl maksadını ortaya koymuştur. Bugün artık şu çok net görülmelidir ki Türkiye'nin toplumsal barış ve uzlaşmaya çok yaklaştığı, dayanışma ve kardeşliğini pekiştirdiği dönemlerde, kanlı terör örgütü bu tür eylemler yaparak süreci baltalamanın gayreti içine girmektedir.

Aziz milletimiz, özellikle de Doğu ve Güneydoğulu vatandaşlarımız, terör örgütünün nasıl bir taşeronluk üstlendiğini, nasıl kanlı bir ihale aldığını, kendi hırs ve ikbali için alçakça saldırılar düzenleyerek sorunların çözümünü nasıl engellemeye çalıştığını görmelidir. Şu da bilinmelidir ki; aziz milletimiz, her bir ferdiyle, vatan topraklarını canı pahasına korumaya, savunmaya, alçaklara karşı kahramanca mücadele yürütmeye devam edecektir.''

ÇÖZÜM UMUTLARINI YOK EDEMEYECEK

Mesajında, ''Terörle mücadeledeki azim ve kararlılığımız devam ederken, terör örgütünün çözüm süreçlerini etkilemesi de kesinlikle engellenecek, bu tür saldırılar çözüm umutlarını asla yok etmeyecektir'' görüşünü ifade eden Erdoğan, şunları da belirtti:

TERÖRÜN SÜRECİ YÖNLENDİRMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

''Bu tür saldırılar, bizi çözüm kararlılığımızdan asla vazgeçiremeyecektir. Tam tersine, bu alçakça saldırılara rağmen, bu haince tuzaklara rağmen, bir yandan terörle kahramanca mücadele etmeye, diğer yandan demokratik standartları daha ileri seviyelere taşımaya devam edeceğiz. Terörün, süreçleri etkilemesine, yönlendirmesine, maniple etmesine, umutları köreltmesine bu millet artık asla ve asla göz yummayacak, müsaade etmeyecektir.

Bir kez daha şehitlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetlerimize sabır ve başsağlığı temennilerimi iletiyorum.''
 

Bu haber toplam 3138 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri