Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Neo-Con / PKK dayanışması

20.10.2013 14:43
Çözüm Sürecinin mimarları ABD ve İsrail medyası tarafından hedef alınırken, derin PKK provokasyon için düğmeye bastı. İşte Neo-Con / PKK Dayanışması…

ASLAN DEĞİRMENCİ / HABER10 ANALİZ

Çözüm sürecine olan destek bölgede yüzde 80’lere dayanınca şiddetten nemalanan yapılar harekete geçti. Sürecin mimarları ABD ve İsrail medyası tarafından hedef alınırken, derin PKK provokasyon için düğmeye bastı.

 

Neo-Conların Türkiye’yi hedef aldığı bir süreçte Oslo kayıtlarını, PKK ve MOSSAD ortak çalışması ile internete sızdırılmasında rolü bulunan Kürdistan Aleviler Birliğinin sorumlusu KCK’lı Mustafa Karasu son demecinde “Açık söyleyelim, biz bundan sonra diyalog veya tartışma olursa kabul etmeyiz. Biz bu süreci kabul etmeyeceğiz” dedi. Karasu, açıklamasında hükümeti de hedef almayı unutmadı. PKK’nın İsrail ile ilişkilerini yürüttüğü bilinen Mustafa Karasu, Neo-Conlar (Conconlar) gibi AK Parti hükümetini ve kurumları tehdit de etti.

 

AK Parti’nin Çözüm Süreciyle birlikte Ortadoğu ve Güneydoğu’da güçlü bir hale gelmesi karanlık yapıları işte böyle panikletti. Karanlık yapılar son süreçte bölgede İslami STK’lara saldırılarını artırırken, KCK yöneticileri bir taraftan kapı kapı gezerek seçim propagandası yapmaya başladı.

 

KCK’lıların çalışmaları istihbarat raporlarında yerini alırken, rahatsızlığın temeli ‘Çözüm Sürecinin derinleşmesi’ olarak kayıt altına alındı. Özellikle kırsal kesimde çalışmalara başlayan KCK üyelerinin süreci karalayarak BDP’ye oy istedikleri öğrenildi.

 

AK Parti'nin bölgedeki miting ve toplantılarını provoke etmek için de KCK’lıların özel hazırlık yaptığı raporlarda yerini aldı. AK Parti’yi bölgede kendisine tek rakip gören örgüt, diğer partilerin çalışmalarına el altından destek vermesi gündemde. Sistem içerisinde diğer partileri ‘tehdit’ olarak görmeyen örgütün hedefinin AK Parti’nin oylarını bölgede bölmek olduğu belirtiliyor.

 

Maskeli gruplar ise polisi hedef almaya devam ediyor. BDP’nin şahin kanat temsilcileri de eş zamanlı olarak gerilim pompalayan açıklamalarını sürdürüyor. (Açıklamalara imza atanların geçmişte Türk Solu ile olan derin ilişkisi gözlerden kaçmıyor.)

Haber 10

Bu haber toplam 1498 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri