Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nerede Kalmıştık

01.04.2014 12:31
Antalya'da Büyükşehir Başkanlığını 5 yıl aradan sonra AK Parti adayı Menderes Türel yeniden kazandı. Türel, en yakın rakibi CHP'li Akaydın'a 23 bin civarında oyla fark attı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı 5 yıl aradan sonra CHP'nin elinden alan Menderes Türel, 'Antalya, Yörük ateşini yaktı. Antalya, göğsünü siper etti ve ikinci Çanakkale Savaşı'nı kazandı' dedi.

Çekişmeli bir yarıştan galibiyetle çıkan AK Partili Türel, sevincini AK Parti Antalya İl Başkanlığı önünde toplanan partililerle kutladı. Antalya'nın büyük hedeflerle dolu yürüyüşüne başladığını anlatan Türel, Antalyalıların yalan ve iftira siyasetine en güzel cevabı verdiğini vurguladı. Milletin 'yalancılara güle güle' dürüstlere 'hoş geldin' dediğini belirten Türel, 'Antalya, geleceğini çalmak isteyenlere teslim olmadı. Antalya Yörük ateşini yaktı, göğsünü siper etti ve ikinci Çanakkale Savaşı'nı kazandı. Antalya, onurunu ve gururunu korudu. Antalya'da artık gün bir başka doğacak' dedi. En yakın rakibi CHP'li Mustafa Akaydın'a yaklaşık 23 bin oy fark atan Türel, AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile üstü açık otobüsün üzerinde şehir turu yaparak, vatandaşları selamladı. Antalya'da Büyükşehir Belediyesi ile 19 ilçeden 10'unda AK Parti, 5'inde CHP, 4'ünde de MHP belediye başkanlığını kazandı.

Antalya'yı kibirden kaybettik

Antalya'da CHP'nin Büyükşehir'i AK Parti'ye kaptıran Mustafa Akaydın'a ilk tepkiyi CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan gösterdi. Antalya'da CHP'nin kaybetmediğini belirten Sapan, 'Antalya'da kibir kaybetti. Antalya'da şişkin bir ego kaybetmiştir. Antalya'da saygısızlık, eksik akıl kaybetmiştir' dedi. Deniz Baykal'a yakın isim olan Sapan, 'Antalya bir deniz kentidir" göndermesi yaptı.

Bu haber toplam 1398 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri