Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Netanyahu Özür İçin Zaman İstedi

29.08.2011 14:04
İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun Türkiye'den özür dileyebilmek çin Mavi Marmara raporunun açıklanmasının altı ay ertelenmesini istediği bildirildi.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun Türkiye'den özür dileyebilecek kadar elinin siyaseten güçlenebilmesi için Mavi Marmara raporunun açıklanmasının altı ay ertelenmesini istediği bildirildi.

İsrail'in Channel 2 televizyonu, Netanyahu'nun Amerikalı yetkilileri arayarak, Mavi Marmara raporunun altı ay daha ertelenmesi için BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon'u ikna etmesini istediğini duyurdu.

6 AY DAHA ERTELENMESİ HALİNDE ÖZÜR DİLENEBİLİR

Habere göre Netanyahu, Amerikalılara, raporun altı ay daha ertelenmesi halinde, hükümet içinde, sertlik yanlılarına karşı Türkiye'den özür dileyebilecek kadar siyaseten güçlü konuma gelebileceğini söyledi.

BARAK SICAK BAKIYOR AMA..

İsrail Hükümeti'nde, Başbakan Netanyahu ile Savunma Bakanı Ehud Barak, Türkiye'den özür dilenmesine sıcak bakarken, Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ile Stratejik İşler Bakanı Moşe Ya'alon özür konusunda sert tutumlarıyla bilinen isimlerden..

'ZAMAN KAZANMAYA ÇALIŞIYOR'

Netanyahu'nun raporu erteleyerek, Lieberman-Ya'alon ikilisine karşı elini güçlendirmek için zaman kazanmaya çalıştığı iddia ediliyor.

Palmer Komisyonu tarafından hazırlanan BM'nin Mavi Marmara raporunun ilk olarak geçen Mayıs ayında açıklanması planlanmış ancak İsrail ve Türkiye'den gelen talepler üzerine bu tarihe kadar ertelenmişti. 

Bu haber toplam 1692 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri