Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Netanyahu'nun korumaları Fransa Başbakanını itekledi

17.01.2015 17:39
Paris'te düzenlenen terörü kınama yürüyüşü için şehre gelen Netanyahu'nun korumalarının, Fransa Başbakanı Manuel Valls'ı ittikleri, bu yüzden Valls'ın bağırdığı ortaya çıktı.

Paris’i sarsan dergi saldırısının ardından düzenlenen terörü kınama ve teröre karşı dayanışma yürüyüşüne katılan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile büyük sinagogu ziyareti sırasında koruma skandalı yaşandığı ortaya çıktı.

VALLS'I İTEKLEDİLER

Sinagogun içinde Netanyahu’yu gölge gibi takip eden İsrailli korumaların Başbakan Manuel Valls’in kolunu çektikleri ve Valls'i ittikleri belirtildi.

KORUMALARA BAĞIRDI

Fransa'da skandal haberleri ortaya çıkarmasıyla ünlü Le Canard Enchaine gazetesinin haberine göre, Valls, Netanyahu’nun çok yakınında olduğu için kendisini iten ve kolunu tutan İsrailli korumalara bağırarak sert tepki gösterdi.

"BURADA KANUNLARI SİZ YAPMIYORSUNUZ"

Görgü tanıklarına atıfta bulunan gazete, Valls’in İsrailli korumalara "Burada kanunları siz yapmıyorsunuz. Kendi Başbakanınızı koruyun, başka bir işe karışmayın" diye sert bir şekilde bağırdığını duyurdu.

İsrailli korumaların Fransızca sözlerine tepki vermemesi üzerine Valls’in aynı sözleri öfkeli bir şekilde İngilizce tekrarladığı bildirildi.

Bu haber toplam 3218 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri